Facebook Google+ Twitter

33 proc. Polaków pracuje bez stałej umowy

We Francji czasowe umowy ma 14 proc. społeczeństwa. W Polsce 33 proc. "Praca na czas określony czy na zlecenie jest tak powszechna, bo pracodawcy nie chcą ponosić wysokich kosztów ewentualnego zwolnienia" - mówi dr Portet.

We Francji czasowe umowy ma 14 proc. społeczeństwa. W Polsce 33 proc. Według autorów raportu "Praca Polska 2010", zła sytuacja jest wynikiem kryzysu.
"Dziś pracownicy najbardziej cenią stabilność zatrudnienia" - twierdzi Elżbieta Gołąb, dyrektor personalna Tesco. Polacy nie zwracają uwagi na rodzaj umowy - ważne jest to, że w ogóle mają pracę.

"Wysoki udział umów na czas określony jest niepokojący, ale to i tak lepsze od umowy-zlecenia" - twierdzi dr. Jacek Męcina, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

"Praca na czas określony czy na zlecenie jest u was tak powszechna, bo pracodawcy nie chcą ponosić wysokich kosztów ewentualnego zwolnienia" - mówi Francuz, dr Portet.

Przedstawiciele niektórych fim twierdzą, że rozwiązaniem sytuacji mogłoby być złagodzenie wymogów co do uzasadnienia zwolnienia - podaje Metro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niektórzy pracują bez stałej umowy, dużo osób pracuje na czarno a ofert pracy jest jak na lekarstwo w zależności od miasta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety moje obserwacje rynku pracy potwierdzają tego typu doniesienia. Co więcej nadal dość powszechna jest praca "na czarno". Pomijam już fakt, że podglądając jeden z portali z ogłoszeniami o pracę zauważyłem, że często liczba zgłoszonych kandydatur na jakieś stanowisko ( portal udziela takiej informacji) liczona jest w setkach. Sytuacja częściowo może się zmienić w momencie, gdy Niemcy otworzą rynek pracy, a to zdaje się nastąpi już niebawem. Choć powtórki z masową emigracją jak na wyspy, która sprawiła że nad Wisłą zwolniło się mnóstwo miejsc, raczej bym się nie spodziewał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.