Facebook Google+ Twitter

33 proc. Polaków pracuje bez stałej umowy

We Francji czasowe umowy ma 14 proc. społeczeństwa. W Polsce 33 proc. "Praca na czas określony czy na zlecenie jest tak powszechna, bo pracodawcy nie chcą ponosić wysokich kosztów ewentualnego zwolnienia" - mówi dr Portet.

We Francji czasowe umowy ma 14 proc. społeczeństwa. W Polsce 33 proc. Według autorów raportu "Praca Polska 2010", zła sytuacja jest wynikiem kryzysu.
"Dziś pracownicy najbardziej cenią stabilność zatrudnienia" - twierdzi Elżbieta Gołąb, dyrektor personalna Tesco. Polacy nie zwracają uwagi na rodzaj umowy - ważne jest to, że w ogóle mają pracę.

"Wysoki udział umów na czas określony jest niepokojący, ale to i tak lepsze od umowy-zlecenia" - twierdzi dr. Jacek Męcina, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

"Praca na czas określony czy na zlecenie jest u was tak powszechna, bo pracodawcy nie chcą ponosić wysokich kosztów ewentualnego zwolnienia" - mówi Francuz, dr Portet.

Przedstawiciele niektórych fim twierdzą, że rozwiązaniem sytuacji mogłoby być złagodzenie wymogów co do uzasadnienia zwolnienia - podaje Metro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niektórzy pracują bez stałej umowy, dużo osób pracuje na czarno a ofert pracy jest jak na lekarstwo w zależności od miasta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety moje obserwacje rynku pracy potwierdzają tego typu doniesienia. Co więcej nadal dość powszechna jest praca "na czarno". Pomijam już fakt, że podglądając jeden z portali z ogłoszeniami o pracę zauważyłem, że często liczba zgłoszonych kandydatur na jakieś stanowisko ( portal udziela takiej informacji) liczona jest w setkach. Sytuacja częściowo może się zmienić w momencie, gdy Niemcy otworzą rynek pracy, a to zdaje się nastąpi już niebawem. Choć powtórki z masową emigracją jak na wyspy, która sprawiła że nad Wisłą zwolniło się mnóstwo miejsc, raczej bym się nie spodziewał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.