Facebook Google+ Twitter

33. Rajd Dakar na mecie. Polacy na wysokich miejscach!

Podczas ostatniego etapu tegorocznego Rajdu Dakar z San Rafael do Buenos Aires,nazawodników czekali kibice w wiosce San Carlos de Bolivar.Świetnie w rywalizacji quadów pojechał Łukasz Łaskawiec,który wygrał etap i zakończył imprezę na pudle

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Dakar_car_2007.jpg&filetimestamp=20070111192640Po dwóch tygodniach morderczej rywalizacji w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie, uczestnicy dojechali do mety w malowniczym Buenos Aires. Przed ostatnim etapem tylko wyjątkowy pech któregoś z uczestników, mógł zmienić kolejność na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej. Nic takiego się nie stało i w tabeli nie zaszły większe zmiany.

Najlepiej z polskich uczestników podczas ostatniego tegorocznego 13. etapu Rajdu Dakar pokazał się Łukasz Łaskawiec. Kierowca quada zameldował się jako pierwszy na mecie w stolicy Argentyny! W klasyfikacji generalnej ukończył tegoroczny rajd na trzeciej pozycji!

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dakar_2010_-_Francisco_L%C3%B3pez.jpgW kategorii samochodów Krzysztof Hołowczyc ukończył ostatni tegoroczny etap na 3. miejscu, a cały rajd na wysokim piątym. Tym samym Hołek wraz ze swoim belgijskim pilotem Jean-Marc Fortinem, powtórzył swój najlepszy wynik z 2009 roku, kiedy również zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej triumfował Katarczyk Nasser Al-Attiyah przed Ginelem De Villiers oraz zeszłorocznym triumfatorem Carlosem Sainzem.

Polscy motocykliści w komplecie zameldowali się na mecie tegorocznego rajdu. Na ostatnim etapie. Najlepszy z nich Jacek Czachor, był dziewiąty na sobotnim etapie dzięki czemu ukończył rajd na 10. miejscu. Drugi z biało-czerwonych Marek Dąbrowski do mety  / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rally_Dakar_squad_258_Declerck_YAMAHA.JPGdojechał wczoraj na 12.pozycji i w klasyfikacji generalnej zajął dobre 16. miejsce.
W klasyfikacji generalnej motocyklistów zwyciężył Hiszpan Marc Coma przed Francuzem Cyrilem Despresem i Portugalczykiem Helderem Rodriguesem.

Dla wielu 33. Rajd Dakar okazał się zbyt trudny, niektóych nie ominął też pech. Jak w przypadku quadowca Rafała Sonika, który nie ukończył rajdu z powodu poważnego wypadku i kontuzji. Jednak zapewne wielu uczestników potwierdzi moją opinie, że Rajd Dakar to wielki sprawdzian dla kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I jest klasyfikacja ciężarówek :}

Komentarz został ukrytyrozwiń
ak
  • ak
  • 16.01.2011 19:09

Dlaczego nie zamieściliście klasyfikacji ciężarówek ? Myślicie , że nikogo to nie interesuje bo nie startują Polacy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysokie miejsca Polaków cieszą. Uważam, że rajd ma w sobie swoistą przygodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.