Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

33. Rajd Dakar na mecie. Polacy na wysokich miejscach!

Redakcja
Podczas ostatniego etapu tegorocznego Rajdu Dakar z San Rafael do Buenos Aires,nazawodników czekali kibice w wiosce San Carlos de Bolivar.Świetnie w rywalizacji quadów pojechał Łukasz Łaskawiec,który wygrał etap i zakończył imprezę na pudle

Po dwóch tygodniach morderczej rywalizacji w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie, uczestnicy dojechali do mety w malowniczym Buenos Aires. Przed ostatnim etapem tylko wyjątkowy pech któregoś z uczestników, mógł zmienić kolejność na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej. Nic takiego się nie stało i w tabeli nie zaszły większe zmiany.

Najlepiej z polskich uczestników podczas ostatniego tegorocznego 13. etapu Rajdu Dakar pokazał się Łukasz Łaskawiec. Kierowca quada zameldował się jako pierwszy na mecie w stolicy Argentyny! W klasyfikacji generalnej ukończył tegoroczny rajd na trzeciej pozycji!

W kategorii samochodów Krzysztof Hołowczyc ukończył ostatni tegoroczny etap na 3. miejscu, a cały rajd na wysokim piątym. Tym samym Hołek wraz ze swoim belgijskim pilotem Jean-Marc Fortinem, powtórzył swój najlepszy wynik z 2009 roku, kiedy również zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej triumfował Katarczyk Nasser Al-Attiyah przed Ginelem De Villiers oraz zeszłorocznym triumfatorem Carlosem Sainzem.

Polscy motocykliści w komplecie zameldowali się na mecie tegorocznego rajdu. Na ostatnim etapie. Najlepszy z nich Jacek Czachor, był dziewiąty na sobotnim etapie dzięki czemu ukończył rajd na 10. miejscu. Drugi z biało-czerwonych Marek Dąbrowski do mety dojechał wczoraj na 12.pozycji i w klasyfikacji generalnej zajął dobre 16. miejsce.
W klasyfikacji generalnej motocyklistów zwyciężył Hiszpan Marc Coma przed Francuzem Cyrilem Despresem i Portugalczykiem Helderem Rodriguesem.

Dla wielu 33. Rajd Dakar okazał się zbyt trudny, niektóych nie ominął też pech. Jak w przypadku quadowca Rafała Sonika, który nie ukończył rajdu z powodu poważnego wypadku i kontuzji. Jednak zapewne wielu uczestników potwierdzi moją opinie, że Rajd Dakar to wielki sprawdzian dla kierowców.