Facebook Google+ Twitter

3-4 lipca Eco Moto Show w Bielsku - Białej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-01 15:40

W dniach 3-4 lipca podczas Eco Moto Show, którego organizatorem jest Gemini Park w Bielsku-Białej zaprezentowane zostaną motoryzacyjne rozwiązania przyszłości. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Hołowczyc.

Jeszcze niedawno samochody wykorzystujące energię elektryczną stanowiły egzotyczne akcenty pokazów i targów motoryzacyjnych. Dziś inżynierowie na całym świecie prześcigają się w tworzeniu pojazdów na prąd i wszystko na to wskazuje, iż za kilka lat samochody o napędzie elektrycznym będą produkowane seryjnie na dużą skalę. Elektryczna motoryzacja nie tylko jest modna i ogranicza emisję dwutlenku węgla oraz hałasu, ale przede wszystkim jest tania w eksploatacji.

Czy w Polsce również zapanuje moda na samochody ekologiczne? Okaże się za kilka lat, ale już teraz takie pojazdy będzie można obejrzeć na Eco Moto Show. Motywem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 3 do 4 lipca w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku Białej, jest hasło „Motoryzacja ekologiczna jako motoryzacja przyszłości”.


Re-Volt / Fot. materiały prasoweProgram imprezy zakłada prezentacje pojazdów o napędzie alternatywnym, w tym mikrosamochodu RE-VOLT – pierwszego pojazdu elektrycznego seryjnie produkowanego w Polsce. Można go podłączyć do zwykłego gniazdka, a w trakcie ładowania trwającego około czterech godzin, pobiera tyle prądu co suszarka do włosów.
Kropelka / Fot. materiały prasoweKolejnym pojazdem wartym obejrzenia jest superoszczędna „Kropelka”. Pojazd został skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na potrzeby udziału w Shell Eco-Marathonie. Wspomniany maraton wygrywa zespół, który zbuduje pojazd pokonujący na jednym litrze paliwa największą odległość. Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego, wypróbować symulator zderzeń, a także przetestować ekologiczne samochody najbardziej znanych marek. Dealerzy samochodów zaprezentują specjalnie sprowadzane modele, których na co dzień nie można zobaczyć w salonach.

Entuzjastów rywalizacji motoryzacyjnych z pewnością zainteresują Ekowyścigi elektrycznych modeli Slotcar, jakie odbędą się na największym w Polsce motodromie. Swoją obecność w drugim dniu imprezy potwierdził Krzysztof Hołowczyc. Organizując Eko Moto Show, Gemini Park w Bielsku Białej aktywnie promuje dynamiczne, nowoczesne i wyjątkowe wydarzenia, które są spójne z obraną strategią marketingową Centrum – mówi Renata Burejza, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park, organizatora Eco Moto Show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.