Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35100 miejsce

35 milionów złotych. Takiej kumulacji jeszcze nie było

Sześć liczb skreślonych... jak zwykle już tylko krok dzielił nas od szczęścia. Do wygrania w Lotto było rekordowe 35 mln zł. Kwota działa na wyobraźnię, a właściciele kolektur zacierali ręce. W grze wziął dziś udział co piąty Polak. Kto wygrał? Okaże się jutro.

Kolektury Lotto robią wszystko, by przyciągnąć jeszcze więcej klientów / Fot. Seweryn LipońskiLiczby nie kłamią: blisko osiem milionów Polaków udało się dziś do kolektur, by zagrać w Dużego Lotka. Takiego zainteresowania grą nie było jeszcze nigdy, a jego powodem jest rekordowa kumulacja. – Spodziewamy się około 12 mln kuponów – informuje nas Anna Słomska z Totalizatora Sportowego. Dodaje jednak, że liczba grających w rzeczywistości jest mniejsza: – Jeden grający może kupić więcej niż jeden kupon. Przyjmując założenie, że liczba graczy stanowi około 60 proc. tej liczby, spodziewamy się ośmiu milionów osób w naszych kolekturach.

Oblężone kolektury


Już poprzednie losowanie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie. Według danych Totalizatora Sportowego, w minioną sobotę sprzedano aż siedem milionów kuponów. Mimo to nikt nie trafił „szóstki”, już po raz szósty z rzędu. W efekcie przewidywana pula na wygrane pierwszego stopnia wzrosła aż do 35 mln zł, co jest ewenementem w dziejach polskich gier liczbowych.

Jeżeli „szóstkę” trafi dziś tylko jeden szczęśliwiec, zgarnie całą tę kwotę. Nic więc dziwnego, że w wielu kolekturach trwa prawdziwe oblężenie. Wspomniane 12 mln kuponów to ponad 10-krotnie więcej niż przeciętna sprzedaż przy jednym losowaniu. – Zainteresowanie jest niebywale duże, sam pan widzi – mówi Wiadomościom24.pl właścicielka jednej z poznańskich kolektur, drukując jednocześnie kupony dla kolejnego klienta. W ciasnym pomieszczeniu tłoczy się jeszcze kilka osób – jedni stoją w kolejce, inni skreślają liczby, które chcą mieć na kuponach. – Większość wybiera jednak metodę chybił-trafił – zgodnie twierdzą sprzedawcy.

Wielu klientów przybywa dziś do kolektur po długiej przerwie lub w ogóle po raz pierwszy. Są jednak i tacy, którzy grają dość regularnie, więc tym bardziej nie mogą przepuścić okazji na rekordową wygraną. – Gram w Dużego Lotka co dwa tygodnie, ale traktuję to bardziej jak zabawę – przyznaje Marian Bartkowiak, mieszkaniec Poznania. Nie martwi się więc na myśl, że szansa trafienia „szóstki” wynosi jeden do 14 mln. – Nie wiem też, na co przeznaczyłbym wygraną, gdyby przypadkiem się udało... ale na pewno znalazłyby się jakieś wydatki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Moje 3 grosze w tej sprawie:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w multi lotku ;) W dużym nie;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

I po ptakach :) a wy coś wygraliście?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2008 21:00

Najwięcej zgarnie Totalizator Sportowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a pośrednio Skarb Państwa, który ma 100% udziałów w tej spółce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż strach wygrać...:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo podatku ile ma dla siebie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2008 19:24

Zgarnie całość, a potem jemu zgarną podatek;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

>> Jeżeli „szóstkę” trafi dziś tylko jeden szczęśliwiec, zgarnie całą tę kwotę.

Gwoli ścisłości: minus podatek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba dostałbym zawału, gdybym wygrał taką sumkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.