Facebook Google+ Twitter

35 mm do FVF - Targi Film Video Foto

XIII Targi Film Video Foto w dniach od 25 do 27 marca 2010 ukażą możliwości świata obrazu w cyklu licznych wystaw, wykładów i warsztatów. Pokaz zdjęć z wyprawy na Syberię poprowadzi Mateusz Damięcki.

logo imprezy / Fot. FVFW dniu rozpoczęcia imprezy w Hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich odbędzie się wręczenie nagród laureatom pierwszego konkursu na film reklamowy. Do oceny przez jury zakwalifikowano 16 filmów w dwóch kategoriach: film realizowany metodą poklatkową oraz film realizowany metodą dowolną (film, animacja, video). W pierwszej kategorii zwyciężył spot Wojciecha Simińskiego, podczas gdy w drugiej najlepszy okazał się materiał Michała Błaszczyka. Nagrody i wyróżnienia ufundowała firma Adobe Systems, a wśród patronów medialnych znaleźli się: magazyn.psd, miesięcznik Computer Arts oraz portal Filmowiec.pl.

Po uroczystym otwarciu targów FVF, przez kolejne dni odbywać się będą wykłady i warsztaty związane bezpośrednio z tematyką branży. Warszawska Szkoła Reklamy zaprezentuje wystawę "Portret zbiorowy", jak również poprowadzi wykłady: "Film Fotograficzny", "Realizacja filmów za pomocą aparatów cyfrowych", "Fotoboarding czyli fotograf w procesie produkcji filmowej". Natomiast firma BEiKS w swojej strefie prezentacyjnej umożliwi udział w cyklu poświęconym technice wideo (podstawy montażu, zalety profesjonalnych systemów beztaśmowych, nieliniowy zapis na kartach pamięci, zaawansowane funkcje programu Edius 5).

Warsztaty "Techniki cyfrowe w fotografii portretowej" to propozycja stowarzyszenia i szkoły fotografii "Pozytyw". Ukazane zostaną możliwości wykorzystania światła ze szczególnym uwzględnieniem oświetlenia ciągłego. Prowadzący zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy, jak też przybliżą przydatne właściwości programu Adobe Photoshop w obróbce zdjęć portretowych. Tematyka multimediów i wizualizacji będzie domeną redakcji Computer Arts, która zaprasza na warsztaty: "Tworzenie multimedialnej galerii zdjęć na potrzeby prezentacji i promocji w internecie" oraz "Tworzenie i zastosowanie efektów wizualnych w postprodukcji wideo".

Niewątpliwą atrakcją piątku stanie się zapewne opowieść fotograficzna MERCEDES G / ALLEGRO SYBERIA EXPEDITION 2009, którą poprowadzi uczestnik wyprawy - Mateusz Damięcki z ekipą. Galeria zdjęć obejmie wspomnienia z podróży do Magadanu, przedstawiając ludzi, miejsca i zdarzenia z najdalszych zakątków Eurazji. Ekspedycja, której początek zrodził się z miłości aktora do Rosji, pociągnęła za sobą także liczne grono życzliwych mu osób: Dominika Kopczyńskiego (kierownika ekspedycji, reżysera i podróżnika), Pawła Długołęckiego (montażystę, przyjaciela Mateusza Damięckiego), Grzegorza Gosa (inżyniera, mechanika samochodowego Mercedes Benz Polska), Marka Sudoła (operatora kamery, specjalistę od zdjęć lotniczych, fotografa) i Tomasza Torunia (przedsiębiorcę, prywatnie podróżnika, kierowcę off roadowego). Fotografie z wyprawy przez Syberię ukażą zarówno piękno tajgi, jak też mieszkańców Wierszyny - wsi zamieszkałej w większości przez potomków polskich emigrantów, którym uczestnicy ekspedycji podarowali komplet podręczników do szkoły podstawowej napisanych w ojczystym języku.

Równolegle, przez cały czas trwania targów FVF obejrzeć będzie można pokonkursową wystawę "Prasowe zdjęcie roku 2009" organizowaną przez Klub Fotografii Prasowej SDP. Prezentowane fotografie stanowić będą wybór prac nadsyłanych przez cały rok przez fotoreporterów, z których najlepszym okazał się Tomasz Gzell z Polskiej Agencji Prasowej.
Zdjęcia z wręczenia nagród można obejrzeć na stronie:
http://www.klubfotografiiprasowej.pl/aktualnosci/1/279

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Chlewińska
tel: 042 638 62 85
e-mail: i.chlewinska@mtl.lodz.pl

Autor: Izabela Koptoń-Ryniec
logo imprezy / Fot. FVF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.