Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27737 miejsce

35-letni agent Tomek jako poseł nie straci emerytury. Mordasewicz: "To niemoralne"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-13 21:58

35-letni emeryt oraz poseł-elekt PiS Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, będzie pobierać zarówno sejmową dietę poselską, jak i emeryturę. Przeciętny ZUS-owski emeryt-poseł straciłby całe świadczenie.

 / Fot. Paweł Relikowski/Polskatimes.plByły agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek uzyskał w ostatnich wyborach parlamentarnych mandat poselski. Comiesięczne uposażenie wraz z dietą poselską, które będzie dostawał za zasiadanie w ławach sejmowych stanowi kwotę 12 365 zł. Obecnie otrzymuje 4 tys. zł emerytury jako emerytowany agent CBA. Będąc posłem nie straci tego świadczenia.

Według prawa pracy, emeryci mundurowi, m.in. policjanci, wojskowi, funkcjonariusze CBA, CBŚ, ABW, nie stracą emerytury jeśli dorobią po zakończeniu służby do 70 proc. średniej pensji (to kwota równa 2350 zł brutto). Jeżeli zaś emeryt dorobi więcej może stracić maksymalnie 25 proc. wysokości emerytury.

Czytaj także: Perełki w Sejmie i Senacie: sportowcy, transseksualistka, agent i celebryta

Agent Tomek, pobierając pełne wynagrodzenie za bycie posłem utraci więc jedynie jedną czwartą emerytury, a to znaczy, że zamiast 4 tys. zł będzie otrzymywać 3 tys. zł. Analogiczna sytuacja wystąpiłaby, gdyby Kaczmarek nie został posłem, ale chciał w innej formie dorobić do emerytury.

Dorabianie do emerytury: ZUS a "mundurówka"

W zupełnie innej sytuacji znajdują się Polacy, którzy pobierają wcześniejszą emeryturę z ZUS. Osoby na wcześniejszej emeryturze, a także na rencie z tytułu niezdolności do pracy oraz rencie rodzinnej z ZUS, jeśli dorabiając, przekroczą 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia (od 1 września 2011 r. do końca grudnia 2011 r. to 4 376 zł brutto), stracą całe świadczenie. ZUS-owski emeryt-poseł straciłby więc całą emeryturę.

"Opłaca się być emerytowanym posłem mundurowym, choć to głęboko niesprawiedliwe" - przyznaje dla wyborcza.biz Jeremi Mordasewicz z PKPP "Lewiatan". "Po pierwsze, jak można dostawać emeryturę mundurową już po 15 latach pracy. W ZUS trzeba pracować na emeryturę średnio 30 lat. Przepisy z dorabianiem dodatkowo dyskryminują zwykłych obywateli ubezpieczonych w ZUS. Jedni i drudzy emeryci powinni być traktowani jednakowo. Obecny stan uważam za niemoralny" - twierdzi Mordasewicz.

źródło: wyborcza.bizDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (77):

Sortuj komentarze:

Drogie Panie, czy on jest aż tak ładne, że mu ulegałyście ? Rozumiem demokrację...ale, czy to wypada, aby agent służb zostawał posłem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast odbierać emerytury czy renty lepiej skasować powody ich odbierania ustalając tylko i wyłącznie kryteria ich ustalania; powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 24.10.2011 10:01

Podsumowując - czym jest ZUS każdy widzi...
Czemu nie stworzy się systemu przeliczającego składki i nie zwolni większości urzędników ZUS (mamy jednego urzędnika na cztery osoby). Moja Pani się nudzi, bo ja byłem tam cztery razy;)
A że są równi i równiejsi i plan oszczędnościowy też nie każdej klasy dotyczy (tu patrz: polityków).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyciągam temat w związku z tym, że nie tylko pan Kaczmarek pobierając solidna emeryture, będzie dostawał apanaże poselskie.
To samo, ale jeszcze więcej(finansowo) dotyczy panów Święczkowskiego i Barskiego, byłych prokuratorów.
http://www.tvn24.pl/-1,1721098,0,1,poslowie-pis-straca-mandat,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 16.10.2011 23:39

Oj,tam,oj tam.Należy mu się jak psu micha.Ostatecznie to on nadstawiał tyłka,a nie wy-dosłownie i w przenośni)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadal mi nikt nie wyjaśnił w jaki sposób "agent Tomek" wylądował na emeryturze w wieku 35 lat. Przecież nie pracował w tym CBA 15 lat i w ogóle nie sądzę żeby zdążył przepracować tyle?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprostowanie, przepraszam za pomyłkę - oczywiście chodzi o pana Bartoszewskiego a nie Skubiszewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirosław Kraszewski, wpis z godziny 17.42 -

"Dzisiaj 08:25 Komentarz został usunięty przez Jadwiga Kowalczyk
Szanowny Autorze, poruszył pan bardzo ciekawy temat, ważny aspekt życia społecznego i jego uprzywilejowanych funkcjonariuszy. Przecież setki tysiecy funkcjonariuszy służb specjalnych oraz takich jak imitator profesora, który zapewne nie zrezygnował z emerytury (profesorskiej?) sa warte opisania na łamach W24"

Szanowny Panie Mirosławie - widać jak na dłoni, że jest to fragment prywatnego donosu jaki otrzymał Pan od tak zwanego "życzliwego".
Otóż pragnę potwierdzić, że skasowałam Pański wpis, jako nie przystający treścią do omawianego tu artykułu tym bardziej, że na temat pana Skubiszewskiego napisał Pan obszerny tekst, pod którym odbyła sie ożywiona i intensywna dyskusja; co "życzliwy" niestety przegapił, pisząc iż "...sa warte opisania na łamach W24".

Dodatkowo informuje Pana, że "życzliwy", ktory ma możliwośc widzieć skasowany tekst jak również nazwisko osoby kasującej, oraz uzasadnienie - ma TAKIE SAME UPRAWNIENIA - w związku z czym mógł jednym kliknięciem Pański wpis przywrócić.
Wybrał jednak formę donosu, czego już komentować nie będę, bo wnioski nasuwaja się same.
Pozdrawiam i gratuluję "przyjaciela".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Władysław Rzyzny
  • Władysław Rzyzny
  • 14.10.2011 21:35

Każdy sposób jest dobry by wydusic złodzieji skorumpowanych cwaniaków z PO. mam nadzieje że ci posłowie PiS którzy weszli do sejmu a byli związani ze służbami, nie pozwolą by politycy PO okradali nasz biedny kraj. Trzeba z tym skończyc definitywnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 14.10.2011 21:28

Agent Tomek to aparatczyk PiS-u [ Kamiński ,Barski , Święczkowski ] do celów specjalnych .Pierwszym zadaniem była inwigilacja i neutralizacja ówczesnej opozycji . Ci w/w panowie działali na zlecenie prezesa .Wszystkie służby nakierowane były na ludzi o innych poglądach od lewicy po prawicę. Swoją robotę miał śp Kurtyka , który grzebał w archiwach IPN i o dziwo , nie szukali komunistów ale produkowali materiały na opozycję solidarnościową .Agent Tomek to cyniczny gracz ustawiony życiowo - no chyba ,że doczekamy się czasów że za te 2 lata "służby" zabiorą mu emeryturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.