Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33084 miejsce

35-letnia pedagog z Walimia molestowała 16-latka?

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-11-29 12:53

W ośrodku dla trudnej młodzieży huczy od plotek. Pani pedagog z Walimia została zawieszona. Katarzyna S., 35-letnia wychowawczyni w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Walimiu, miała nagabywać chłopaka, wysyłać mu SMS-y i obdarowywać prezentami.

 / Fot. Tomasz Gola16-latek przez kilka tygodni starał się ignorować jej zachowanie, wreszcie nie wytrzymał i poskarżył się opiekunce grupy, pani Marcie. To ona zawiadomiła policję o tym, co dzieje się w MOS w Walimiu. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu sprawdza, czy wychowawczyni wykorzystała chłopca seksualnie. Grozi jej za to do trzech lat więzienia. - W tej chwili trwa postępowanie sprawdzające - tłumaczy prokurator rejonowa Bożena Jażdżyk.

W piątek nie udało nam się skontaktować z szefową MOS. Wiadomo jednak, że wydała decyzję o trzymiesięcznym zawieszeniu w obowiązkach Katarzyny S.

Alan trafił do ośrodka w Walimiu, bo, tak jak większość podopiecznych MOS, nie chodził do szkoły. Wychowawczyni, która zareagowała na skargę 16-latka, przyznaje, że chłopiec był zdenerwowany całą sytuacją. - Wiedzieli o tym jego koledzy, czuł się zawstydzony - mówi pani Marta, opiekunka Alana.

Zdarzało się, że naśmiewali się z kolegi. Co więcej, 16-latek ma dziewczynę. Obawiał się, że gdy ta dowie się o całej sytuacji, odejdzie od niego. Jednak sam nie umiał poradzić sobie z problemem i bał się złożyć oficjalną skargę. Opowiedział więc pani Marcie, że wychowawczyni przychodzi do niego w nocy i zostawia drogie prezenty pod poduszką. Przyznał też, że obawia się zostawać sam na sam z Katarzyną S.

Pani Marta początkowo nie uwierzyła nastolatkowi, ale zmieniła zdanie, kiedy pokazał jej SMS-y. Było ich kilkadziesiąt. Wszystkie z numeru wychowawczyni. Katarzyna S. miała pisać, że tęskni za Alanem, ufa mu, zapowiadała też, że pod żadnym pozorem nie może się wydać to, jak go traktuje. Chłopak postanowił jednak przerwać milczenie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiola Batóg
  • Wiola Batóg
  • 29.05.2012 12:19

o Boże co za kobieta ha ha biedny Alan współczuje ... Ta Katarzyna to jakaś zboczenica masakra :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym tak szybko nie obwiniał pani psycholog. Do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych trafia naprawdę trudna młodzież. Może chciał on właśnie zaimponować kolegom jakie ma powodzenie i to u starszych kobiet. Z SMS-ami też mogło być różnie - nie wiadomo kto je wysyłał nawet z jej telefonu. Sprawa przed nadaniem jej rozgłosu powinna być zbadana i to dogłębnie, bez nadawania rozgłosu tej sprawie. Wiele razy tak był, że z wielkiej burzy był mały deszczyk albo wcale nie padało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.