Facebook Google+ Twitter

360 dni rządów PiS w skali Richtera

Minął już rok odkąd Prawo i Sprawiedliwość posiada monopol na władzę w Polsce. Warto w tym wypadku pokusić się o krótkie podsumowanie. Niech skala Richtera posłuży jako wyznacznik wstrząsów, jakie dano wydarzenie wywołało w kraju.

Skala Richtera  - poniżej 2,0

 

Zacznijmy od początku, czyli od wyborów. Kto by się spodziewał, że dwoje niepozornych bliźniaków narobi takiego zamieszania. Zgodnie z hasłami „pracy od podstaw” próbowali konstruować: „Zbudujemy Polskę solidarną”, „Zbudujemy IV RP”, „Zbudujemy miliony mieszkań”, „Zbudujemy...”. Jednak szybko się okazało, że aby podołać zadaniu potrzeba  by takiego cudotwórcy, jak David Copperfield , ale co tam „ciemny lud to kupi ” jak to się sympatycznie wyraził pan poseł Kurski.

Skala Richtera  - 3,5-4,2

 

 

„Lustracja, lustracja, ach ta lustracja” – dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o tym piosenki. Byłby to z pewnością piękny song o tragizmie rodu ludzkiego, gdzie z jednej strony nasza głęboka wiara każe przebaczać bliźniemu swemu jak sobie samemu, lecz z drugiej strony niepohamowana żądza krwi i zniszczenia wymusza na nas znalezienie winnych i oddania ich pod osąd sprawiedliwości. Jedno jest pewne – jakieś 40 mln Polaków jest na liście niejakiego Wildsteina, nawet ci co się jeszcze nie urodzili.


 

Skala Richtera – 4,3-4,8

 

 

Pan poseł Zawisza, jako najważniejszy obrońca sprawiedliwości powołał „komisję Zawiszy”, możliwe, że ta nazwa bierze się z samouwielbienia, o co oczywiście nie oskarżam delikwenta. Znany on jest z nie tylko słownych potyczek w imię moralności, ale także fizycznych ataków, które na własnej skórze doświadczył pan Ryszard K. mieszkaniec Jaworzna. Wielu zastanawia się, skąd u Zawiszy bierze się taka zadziorność. Chodzą słuchy, że to wszystko wina charakterystycznego wąsa.


 

Skala Richtera - 5,5-6,1

 


Kto by pomyślał, że posiadamy w szeregach naszej władzy takich świetnych agentów. Panią Renatę Beger można by zatrudnić w służbach wywiadowczych. Dzięki jej świetnie podłożonym podsłuchom, nakręconym taśmą i niespotykanemu urokowi, dostawalibyśmy informacje z pierwszej ręki. Kto wie, co się dzieje w świecie wielkiej polityki, do jakich nadużyć tam dochodzi. Tym bardziej, że James Bond podobno już się znudził przedszkolakom z Sieradza.


 

Skala Richtera - 7,0-7,3 

 


List do ministra edukacji narodowej R. Giertycha

 

„Drogi panie ministrze, od kiedy zostały wprowadzone mundurki w szkołach nie czuję się wcale gorszy od innych, szczególnie od bogatszych uczniów, którzy jeżdżą świetnymi nowymi samochodami, a ja muszę codziennie podróżować paroma autobusami. Dzięki wprowadzeniu programu „Zero tolerancji”, uczniowie ze starszych klas już mi nie dokuczają i czuję się bezpieczniej.

Nie mogę się już tylko doczekać wprowadzenia dodatkowych zajęć z wychowania patriotycznego, bo jak mi mówiła sąsiadka z 3 piętra, pani Hania, dzisiejsza młodzież jest inna niż kiedyś,  bo wyjeżdża na zachód, pije, pali i przeklina. Za jej czasów tego nie było. Wszyscy przyjeżdżali do nas do kraju. A kto by pomyślał o alkoholu, przecież był tak trudno dostępny.

 

Mam nadzieję, że odwiedzi pana naszą szkołę i będziemy mogli się jakoś odwdzięczyć.”

 

Dyrektor III LO i IX gimnazjum


 

 

Skala Richtera - 8,0-8,9 (gigantyczne zniszczenia, tragiczne skutki dla wielu krajów!)


Stałą się rzecz niespodziewana, rząd ujawnił straszną informację. Podobno środki antykoncepcyjne są szkodliwe i będzie trzeba je usunąć z pólek aptek. Zapanowała ogólnonarodowa panika, ludzie zaczęli masowo wykupywać prezerwatywy z magazynów. Jak mówi właściciel filmy LATEX – „Interes nigdy nie szedł tak dobrze”. Władza tłumaczy ten ruch tym, że becikowe nie odniosło pożądanych skutków. Naród nie zaczął się szybciej rozmnażać. Uznano, że za wszystko winien jest kawałek lateksu, który nie pozwala narodowi rosnąć w siłę i zalać świat młodą krwią słowiańską. Bo według planu do roku 2235 mieliśmy wyprzedzić w przyroście naturalnym Chińczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Żeby nie było niejasności - ja minusa jednak nie dawałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że artykuł jest hmm... niedojrzały. Możemy przecież wyrazić swoje zdanie, odpowiednio argumentując stanowisko. Nie rzucajmy obelg i nie naśmiewajmy się. Osobiście, choć popieram PiS, nie uważam, że w każdym punkcie programu mają rację. Nie słucham ślepo tego, co obiecują politycy. Umiem rozróżnić, co jest realne, który punkt wymaga poprawek, która strategia jest zła. Nie jestem moherem czy czymś tam jeszcze. Szanuję wszystkie poglądy i ludzi. Chciałbym sie odnieść jeszcze do pewnej kwestii. Uważam, że na niższych szczeblach władzy - samorząd terytorialny - PO może zrobić bardzo dużo, podobnie jak PiS. Widzę w moich sąsiednich gminach 3 przypadki: 1. PiS dogadał się z PO i robią bardzo dobrą politykę, bo mają wspólne cele. 2. PO ma pełnię władzy i nie robi nic, a nic. 3. PiS ma pełnię władzy a nie robi nic, a nic. (mając na myśli pełnię władzy mam na myśli np. władzę wykonawczą - Wójt i władzę uchwałodawczo-kontrolną - Radę Gminy) To samo widzę w powiatach. I to samo można zrobić w rządzie. Nie wychodzę z żadną krytyką. I nawet gdy władzę zdobędzie partia, której nie popieram to zapewniam Cię, że nigdy nie będę pisał takich tekstów, nie będę też śmiał się i wytykał. Będę za to odpowiednio się wypowiadał ARGUMENTUJĄC i POLEMIZUJĄC. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

ode mnie jest tylko jeden minus, gdyby były wątpliwości
ja rozumiem - fajnie napisać, że Kaczory są be, kolegom się spodoba, ale naprawdę sam temat o tekście nie świadczy; jeden z autorów napisał tu kiedyś artykuł o tym, że popiera PiS i wcale nie został zminusowany
mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale powinna też mieć to do siebie, że jest poprawnie napisana i o czymś, a nie wyssana z palca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie tak mocna krytyka. Mobilizuje to mnie do pisania coraz głupszych tekstów. ;-)
Satyra ma to do siebie, że często jest niedorzeczna i mija się z prawdą...
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

dwoje bliźnaków: który według Pana jest kobietą?
próbowali konstruować co? hasła?
jeśli piszesz, że pewne jest to, że 40 mln Polaków jest na liście W., to nawet w 3 groszach brzmi to idiotycznie
ataków, których...
gdzie RB podłożyła te podłsuchy? Pod szanowny zadek pana Lipińskiego? Podsłuchy nakręcone taśmą? Dobrze rozumiem?
O liście już wspominałem. Bezsens. LO i Gimnazjum - gdzie? W Pipciach Dolnych?
"Wszystkiemu winien" albo "za wszystko odpowiada".
JAK to Redakcja przepuściła???

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgodnie z tą skalą rośnie też poziom głupoty tego tekstu
dyrektor LO pisze do RG, że nie czuje się gorszy od innych uczniów? stuk, stuk, ćwir, ćwir, kuku, kuku!
Prezerwatywy, interes, ruch i zalewanie młodą krwią - hormony szaleją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.