Facebook Google+ Twitter

360 Minutes Art w Soho Factory już 18 października. Zakup obraz zanim zostanie spalony

Dlaczego artyści tworzą swoje dzieła sztuki, by chwilę później je spalić? Dowiemy się tego już 18 października. W Soho Factory w Warszawie odbędzie się 360 Minutes Art - wystawa sztuki połączona ze sprzedażą i performance'm. Siedmioro artystów z Polski i Niemiec przez dokładnie 360 minut wystawi kilkadziesiąt swoich prac. Te, które podczas wystawy nie znajdą nabywców, zostaną spalone.

 / Fot. Materiał prasowyGłówna idea projektu 360 Minutes Art zrodziła się ze świadomości, że nowoczesne społeczeństwo rzadko przywiązuje uwagę do świata, który je otacza, a sztuka wzbudza w ludziach coraz mniej emocji. Artyści biorący udział w projekcie zadają uczestnikom wystawy pytanie – w jaki sposób spojrzymy na człowieka, rzecz czy sztukę wiedząc, że przetrwa tylko 360 minut?

"Czas sam w sobie staje się mieczem Damoklesa. Zamiarem artysty jest wytworzenie silnej więzi między widzem a dziełem sztuki. Ograniczony czas umożliwia spojrzenie na pracę z innej perspektywy, wyzwala niezwykle silne emocje" - mówi Thomas Wunsch, artysta biorący udział w 360 Minutes Art.

 / Fot. Materiał prasowyPrezentowane podczas wystawy prace zostały stworzone wyłącznie na potrzeby projektu i nie będzie można zobaczyć ich nigdzie indziej. W trakcie oraz po zakończeniu wystawy obowiązuje całkowity zakaz fotografowania. Przez 360 minut odwiedzający będą mogli kupić wybrane przez siebie dzieła, po upływie tego czasu prace, które nie znajdą nabywców zostaną spalone.

W ten sposób uczestnicy wystawy stają się jej częścią. Mogą zadecydować czy uchronią dzieła przed zniszczeniem kupując je czy pozwolą im "zginąć". Nie sam akt spalenia jest jednak najważniejszy w projekcie, lecz wyjątkowe, niemożliwe do odtworzenia doświadczenie biorących w niej udział osób. Odbiór prac jest niepowtarzalny, towarzyszy mu poczucie skończoności oraz świadomość przemijania gwarantowane przez narzucone ramy czasowe. 360 Minutes Art jest komentarzem do jednego z najważniejszych problemów naszej cywilizacji – chronicznego braku czasu.

30.Warszawski Festiwal Filmowy rusza 10 października. Na początek "Mapy gwiazd" CronenbergaW projekcie uczestniczą: Sven Sauer (laureat Nagrody Emmy za efekty wizualne do serialu "Gra o tron"), Joanna Rutkowska, Babak Nafarieh, Igor Posavec, Aleksander Mink, Thomas Wunsch. Polskę reprezentować będzie Joanna Sarapata - swoje prace wystawiała m.in. we Francji, gdzie od 1987 roku przez blisko 20 lat mieszkała i tworzyła, a także w Hiszpanii, w której żyła kolejne 6 lat. Oprócz malarstwa, zajmuje się scenografią i plakatem. Głównym tematem jej malarstwa jest akt kobiecy. Wśród miłośników jej prac znajduje się wiele znanych osób, m.in. Jose Carreras, Placido Domingo, Elton John i Michael Jackson. Obecnie artystka przygotowuje się również do wystawy w słynnej Galerii Cereteliego w Moskwie, która odbędzie się w 2015 r.

Wystawa "360 Minutes Art" rozpocznie się 18 października o godzinie 15.00 i potrwa dokładnie 6 godzin. Spalenie niesprzedanych prac zaplanowane jest na godzinę 21.00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.