Facebook Google+ Twitter

366 stron o dziecięcych, rasistowskich zachowaniach

Nie lubisz orientalnych potraw? W takim razie możesz uważać siebie za rasistę. Do takich wniosków doszli w Narodowym Biurze ds. Dzieci w Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie przedszkolanki teraz będą musiały szukać objawów rasizmu u dzieci. / Fot. www.pl.Wikipedia.orgLudzie dopiero od piątego roku życia odczuwają smak groszku, marchewki czy szpinaku, o tym wiadomo już od dawna. W Wielkiej Brytanii powstał 366-stronicowy raport Narodowego Biura ds. Dzieci (NCB) o tym, że niechęć do tych, i innych, płodów rolnych jest objawem... rasizmu.

"Daily Telegraph", który cytuje fragmenty raportu, twierdzi, że przejawem
rasizmu może być na przykład "niechęć do orientalnych potraw" - czytamy na portalu TVN24.pl. W raporcie znajdziemy też inne, jakże ciekawe, wnioski. NCB twierdzi, że to podczas zabaw grupowych najczęściej dochodzi do przejawów zachowań rasistowskich. Chodzi tu o takie sformułowania jak "ci ludzie...", albo "oni brzydko pachną". Jak temu zaradzić? "Przeciwdziałać można na kilka sposobów, na przykład składając donosy na swoich małych podopiecznych do kierowników placówek" - informuje TVN24.pl.

Swoją opinię o NCB, dla "Rzeczpospolitej", wyraziła Lynette Burrows, brytyjska specjalistka do praw dzieci: "To marksistowska, antykatolicka i antyrodzinna organizacja utrzymywana przez nasz liberalny rząd". Burrows sądzi, że dzieci są po prostu szczere, ciekawe świata. To dlatego zdarzy im się zapytać "dlaczego on ma inny kolor skóry?". Rzecznik Biura ds. Dzieci zapewnia "Rzeczpospolitą", że chcą tylko "zwrócić uwagę, że trzeba być czujnym na wszelkie przejawy rasizmu".

Biuro uważa, że media poznały tylko część raportu i wszystkie informacje w nim zwarte, prasa wyjęła z kontekstu. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone przez główną autorkę raportu, gdyż była niedostępna dla dziennikarzy.

Źródło : TVN24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.