Facebook Google+ Twitter

36 osób zginęło w dzisiejszych starciach w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-16 22:28

Wśród zabitych są talibańscy bojownicy oraz miejscowi policjanci. Pakistańscy parlamentarzyści kolejny dzień zastanawiają się, jak uspokoić sytuację w kraju.

Trzech policjantów zginęło, gdy zamachowiec wysadził się w powietrze przed jedną z komend w dolinie Swat. Z kolei w walkach pakistańskiej armii z talibami na terenach graniczących z Afganistanem śmierć poniosło niemal trzydziestu terrorystów. Według władz, amerykańskie samoloty bezzałogowe miały zbombardować jedną z wiosek w Waziristanie i zabić cztery osoby.

Walki, zamachy i powszechne już porwania sprawiają, że sytuacja w Pakistanie dramatycznie się pogarsza. W prowadzonej od sierpnia na terytoriach plemiennych ofensywie wojskowej miało zginąć już 1100 osób. Połączone izby parlamentu, przedstawiciele wojska i tajnych służb od kilku dni na zamkniętej sesji zastanawiają się, co zrobić, by przywrócić porządek. Na razie zaproponowano utworzenie specjalnych centrów antyterrorystycznych w kilku najważniejszych miastach.

Równocześnie przedstawiciel jednej z najważniejszych grup talibów, Maulwi Omar, zaproponował za pośrednictwem mediów zawieszenie broni i rozmowy z rządem. Wykluczył natomiast rozbrojenie talibów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.