Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35740 miejsce

36. specpułk rozwiązany. Minister Siemoniak wprowadza zmiany

Tomasz Siemoniak, nowy szef MON zapowiedział likwidację 36. specpułku. Jak podkreślił, choć będzie ona rozłożona w czasie, to ostatecznie doprowadzi do rozwiązania tej jednostki.

 / Fot. PAPCzytaj też: Tusk o rozwiązaniu specpułku i dymisjach w MON

Prócz zapowiedzi likwidacji 36. specpułku, minister poinformował o dymisji 13 oficerów, w tym 3 generałów związanych z procesem szkoleń. Zdymisjonowany został m. in. wiceszef MON, Czesław Piętas. Ma go zastąpić Czesław Mroczek.

Przewozy VIP będą miały status cywilny

Loty z VIP-ami realizować będzie cywilny przewoźnik. Jak zapowiedział premier Tusk,
wykorzystaniem rejsowych połączeń i samolotów dzierżawionych z PLL LOT.

Czesław Mroczek nowym wiceministrem MON. Sylwetka


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

darek szypulski
  • darek szypulski
  • 05.08.2011 14:33

Przeszedł lekarz pediatra na stołek ministra obrony narodowej i doprowadził do uleczenia 36. specpułk. niestety, pacjent nie przeżył. Jak się ma takiego ministra, który tylko tnie wydatki na szkolenia i zajmuje się pijarem to najlepsi piloci i najlepszy specpułk zdechnie pod rządami takiego ministra. Już to widzę jak prywatny przewoźnik leci w rejs do Afganistanu czy innego punktu zapalnego gdzieś na świecie. Gratuluję poczucia bezpieczeństwa. PO- rąbańcy i PO- jeby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 05.08.2011 12:36

siły lotnicze po mirosławcu sie skompromitowały a po smolensku to już było widowisko czego to jest wina ano i struktur i nawyków dowódców podobno błasik w tym przodował no i braku kasy to struktury jeszcze za pisu

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.08.2011 12:29

ten pułk dla vipów juz dawno powinien być rozwiazany świetne posunięcie tuska skostniałe struktury i powiazania trzeba przerwać w lotnictwie czy musiały być 2 straszne katastrofy kto do smolenska był dowódca sił pow. podobno go nie zmieniono po mirosławcu az wierzyc sie nie chce a to w wiekszości pupile pisiaków idą na rezerwa pio jesieni i cay pis przejdzie na emerytura

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witek
  • Witek
  • 05.08.2011 10:56

"Prokurator Marek Pasionek chciał, by prokuratura postawiła zarzuty ministrowi obrony narodowej i szefowi Kancelarii Premiera - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Prokurator został odsunięty od śledztwa i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne". Jest to cytat z Onet.pl z dnia 10 czerwca 2011, 12:37.Całą winą obarczono wojsko,i nie jako w roli kozła ofiarnego poświęcono ministra Obrony Narodowej pana Bogdana Klicha(jedyna strata osobowa PO).Prokurator Pasionek wskazywał na odpowiedzialność polityczną najwyższych władz naszego kraju.Rzeczony prokurator nie pełni swej roli,politycy PO są bez skazy (podobnie jak przy aferze hazardowej).w końcu walczą o wejście do parlamentu,immunitet i bezkarność.Wojskowi obarczeni winą,sp.pan generał Andrzej Błasik i sp.pan major Arkadiusz Protasiuk nie mogą się już bronić ,13 zdymisjonowanych wykonywało polecenia pana ministra i to jest ich główną wina.Wojskowi są apolityczni (to i żadna strata dla PO)i bez szemrania przyjmują wyroki przełożonych,mundur zobowiązuje do posłuszeństwa.
I Poncjusz Piłat umył ręce przed tłumem;w końcu to nie rząd ponosi winę,tylko wykonujący rozkazy żołnierz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Drogi i Przenikliwy Panie Jaroslawie Konieczny...ma Pan Najsluszniejsza Slusznosc...Wladze PRL wyslugujace sie Okupantowi jakim byl ZSRR nalezy jak najsurowiej ukarac...Natychmiast!...bo ich wyslugiwanie sie bylo najwieksza Zdrada Narodu...bo gdyby Wladze PRL nie istnialy i nie wyslugiwaly sie to karac by nie bylo kogo...ani tez nie mialby kto...za to dzisiaj Narod pieknie Cyrylica by sie poslugiwal...jak inne Narody ktorych zdradzic nie mial kto...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 04.08.2011 20:59

Nic tylko płakać. W tej komuszej Polsce zawsze wszystko jest cacy, jest super - dopóki coś nie rypnie. Wtedy powołuje się komisje, przeprowadza dochodzenia, robi dużo szumu i na tym sprawa się kończy. W Polsce jest prawo, tyle tylko, że nigdy nikt za nic nie odpowiada, a jeśli nawet, to przeważnie dostaje "kopa w górę". Weźmy czasy PRL-u. Wiele ludzi straciło życie, wielu ludziom złamano życie. Władze PRL-owskie wysługiwały się okupantowi, jakim był ZSRR, co było największą zdradą Narodu Polskiego, jaką można sobie wyobrazić. A czy chociaż jeden zdrajca odpowiedział przed Narodem? Wszyscy mają się dobrze i żyją jak udzielne książenta, a wielu z nich nadal funkcjonuje w polityce. Inny przykład: PO zdobyła władzę, bo pan Tusk naobiecywał tyle, że w big bagsie by nie zmieścił, a na to co zrealizował, wystarczy torebka foliowa. I co z tego - ano nic. Pan Tusk szykuje się na drogą kadencję, bo wie, że jest przystojniejszy od pana Kaczyńskiego, ładnie się uśmiecha i potrafi nieźle kłamać. Myślę, że dopóki my, Polacy, nie zrozumiemy w czym rzecz - to nic tylko płakać!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 04.08.2011 20:54

Pisiurki leja krokodyle łzy po piskich generałach i oficerach .Co za obłuda! Jeżeli byli tacy dobrzy to skąd ten burdel? Wreszcie skończy się cackanie z ludźmi , którym wzajemna adoracja umożliwiała olewania regulaminów i procedur. Bezczelność i tupet jak zawsze.Specoddzial lotniczy jest b. potrzebny, ale nowy bez niechlubnych tradycji i przyzwyczajeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwiej gadać, że abonament jest niepotrzebny i można go nie płacić niż zabrać się za rzeczywista robotę. I w jednym i drugim przypadku pozorne i destrukcyjne działania miast rzeczywistego programu naprawczego i prawdziwych reform. Czemu, w tym przypadku, tak długo to trwało: mam na myśli właściwe dymisje? Czy one są właściwe po tak długich przemyśleniach?
Jestem przeciwnikiem zakupu samolotu rządowego dla tego typu "specjalistów". Należy im kupić bilety LOT a może lepiej zakazać im latać dla dobra innych pasażerów i pilotów.
Cały system, gdzie jedynymi fachowcami są doradcy do spraw osobowości i PR, jest chory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Narod
  • Ja Narod
  • 04.08.2011 20:37

Ty Narod On Narod My Narod Wy Narod Oni Narod 9.10. wybory. Dajmy sie do kupy i zaglosujmy na

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr sojecki
  • piotr sojecki
  • 04.08.2011 20:20

,,Jeszcze nigdy w historii nie mielismy tak slabej armii.Jeszcze nigdy w historii nie stracilismy tylu dowodcow bez prowadzenia wojny,,To sa slowa jedynego generala,ktory nie bal sie powiedziec prawdy a tym generalem jest gen.Petelicki.Wiec komu zalezalo na tym by pomniejszyc sprawnosc Polskiego Wojska?