Facebook Google+ Twitter

36 tysięcy osób odwiedziło targi książki w Warszawie

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Święto miłośników książki zakończone. Niedziela była ostatnim dniem, pełnym wrażeń dla kochających literaturę. Za nami 55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.

Spotkanie w Saloniku Chopinowskim. / Fot. archium Ars Polona - organizatora 55 MTKOrganizatorzy zapewniają, że tegoroczna impreza to wielki sukces. Potwierdzeniem tych słów jest informacja, że od czwartku 20 maja do niedzieli 23 maja, 55. Międzynarodowe Targi Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odwiedziło ponad 36,5 tysiąca ludzi. Wielu wystawców już dziś pyta o rezerwację miejsc na kolejną edycję imprezy.

Największe kolejki po książki, autografy i pamiątkowe zdjęcia ustawiły się wczoraj do takich autorów jak Monika Szwaja (pozowała do zdjęć z wielkim zielonym smokiem), Stanisław Tym, Tomasz Łysiak, Janusz Ekiert, Wojciech Tochman, Jacek Hugo-Bader, Tomasz Raczek i Jerzy Gruza.Monika Szwaja / Fot. archiwum Ars Polona - organizatora 55 MTK

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się Salonik Chopinowski. Tutaj w gronie najgoręcej przyjętych gości znaleźli się Michał Rusinek (autor książki „Mały Chopin”) oraz ilustratorka Joanna Rusinek. Jedyny na świecie, niezwykły fortepian firmy Yamaha, cały czas pracowicie odtwarzał zapisane w jego pamięci nagrania muzyki mistrza Chopina i wzbudzał niekłamany podziw zwiedzających. Wszystko to co działo się w tym miejscu było rejestrowane przez kamery Telewizji Polskiej w ramach multimedialnego projektu chopin2010.pl.
Podobnie jak w inne targowe dni, dzieci mogły wziąć udział w warsztatach twórczych organizowanych przez Wyspy Leonarda.

W ramach cyklu Ars Fantastica można było przeżyć mrożące krew w żyłach spotkanie z… wampirem. Tematem dyskusji był „Pocałunek wampira: demony współczesnej miłości”, zaś z miłośnikami fantastyki oraz fantasy spotkali się prof. Joanna Czaplińska, dr hab Anna Gemra
i dr Zbigniew Wałaszewski. Drugi panel poświęcony był „Fantastyce w czyśćcu literatury”. Brali w nim udział Tadeusz Lewandowski, Paweł Matuszek, Kamil Śmiałkowski i Robert Ziębiński. Gościem AF był dziś Marcin Ciszewski, autor powieści militarno-przygodowych.

Ciekawym spotkaniem był panel dyskusyjny zorganizowany przez Polską Sekcję IBBY „Między książką a komputerem” - o literaturze dla młodzieży. W dyskusji udział wzięli m.in. dr Danuta Świerczyńska-Jelonek, prof. Grzegorz Leszczyński oraz dr Michał Zając.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A jakoś się nie spotkałyśmy, ani na tych, ani na warszawskich link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jako stały czytelnik odwiedzam biblioteki w Łosicach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałuję, że nie byłem.../*****/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, Beato:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jako jedyna z link tam byłam .

Zapraszam do zapoznania się z relacjami. link Było super! Szczególnie miło wspominam spotkania z wieloma autorami książek np. z Katarzyną Enerlich, Mariuszem Szczygłem no i oczywiście z Romanem Czejarkiem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.