Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

36 tysięcy osób odwiedziło targi książki w Warszawie

Marta Wróbel
Marta Wróbel
Święto miłośników książki zakończone. Niedziela była ostatnim dniem, pełnym wrażeń dla kochających literaturę. Za nami 55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.

Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna impreza to wielki sukces. Potwierdzeniem tych słów jest informacja, że od czwartku 20 maja do niedzieli 23 maja, 55. Międzynarodowe Targi Książki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odwiedziło ponad 36,5 tysiąca ludzi. Wielu wystawców już dziś pyta o rezerwację miejsc na kolejną edycję imprezy.

Największe kolejki po książki, autografy i pamiątkowe zdjęcia ustawiły się wczoraj do takich autorów jak Monika Szwaja (pozowała do zdjęć z wielkim zielonym smokiem), Stanisław Tym, Tomasz Łysiak, Janusz Ekiert, Wojciech Tochman, Jacek Hugo-Bader, Tomasz Raczek i Jerzy Gruza.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się Salonik Chopinowski. Tutaj w gronie najgoręcej przyjętych gości znaleźli się Michał Rusinek (autor książki „Mały Chopin”) oraz ilustratorka Joanna Rusinek. Jedyny na świecie, niezwykły fortepian firmy Yamaha, cały czas pracowicie odtwarzał zapisane w jego pamięci nagrania muzyki mistrza Chopina i wzbudzał niekłamany podziw zwiedzających. Wszystko to co działo się w tym miejscu było rejestrowane przez kamery Telewizji Polskiej w ramach multimedialnego projektu chopin2010.pl.
Podobnie jak w inne targowe dni, dzieci mogły wziąć udział w warsztatach twórczych organizowanych przez Wyspy Leonarda.

W ramach cyklu Ars Fantastica można było przeżyć mrożące krew w żyłach spotkanie z… wampirem. Tematem dyskusji był „Pocałunek wampira: demony współczesnej miłości”, zaś z miłośnikami fantastyki oraz fantasy spotkali się prof. Joanna Czaplińska, dr hab Anna Gemra
i dr Zbigniew Wałaszewski. Drugi panel poświęcony był „Fantastyce w czyśćcu literatury”. Brali w nim udział Tadeusz Lewandowski, Paweł Matuszek, Kamil Śmiałkowski i Robert Ziębiński. Gościem AF był dziś Marcin Ciszewski, autor powieści militarno-przygodowych.

Ciekawym spotkaniem był panel dyskusyjny zorganizowany przez Polską Sekcję IBBY „Między książką a komputerem” - o literaturze dla młodzieży. W dyskusji udział wzięli m.in. dr Danuta Świerczyńska-Jelonek, prof. Grzegorz Leszczyński oraz dr Michał Zając.

Skoro targi są międzynarodowe, to warto i na, to zwrócić uwagę. Z zagranicznych wystawców największe zainteresowanie wzbudziły profesjonalne i bogate ekspozycje przygotowane przez Niemcy, Rosję, Ukrainę oraz Chiny. Na tegorocznych targach zaprezentowali wydawcy z 29 krajów.

W sobotę wszyscy, którzy odwiedzili targi mogli podpatrzeć jak powstaje audycja radiowa "na żywo". Ponieważ dziennikarze radiowej Jedynki właśnie z Międzynarodowych Targów prowadzili swoją przedpołudniową audycję od 9 do 12. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem zwiedzających i wielu z nich podchodziło zobaczyć, co ciekawego mówią dziennikarze i ich goście.

Jak co rok i w tym organizatorzy postanowili zrobić mały prezent zwiedzającym - przez ostatnie godziny goście na targi byli wpuszczani za darmo. Miłośnicy literatury są pewnie teraz zadowoleni z zakupionych, tańszych książek, zaczytani planują znów za rok zajrzeć. Więc i ty drogi, czytelniku zacznij robić listę publikacji, które chcesz przeczytać.

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel
od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto