Facebook Google+ Twitter

37. Ińskie Lato Filmowe jeszcze trwa!

Mamy jeszcze czas tylko do niedzieli by wziąć udział w 37. Ińskim Lecie Filmowym, imprezie, która propaguje filmy o wysokich wartościach artystycznych.

37. Ińskie Lato Filmowe / Fot. materiały promocyjneFestiwal, który odbywa się w miejscowości Ińsko w woj. zachodniopomorskim, rozpoczął się 6 sierpnia i potrwa do niedzieli. W jego trakcie wyświetlonych zostanie około 100 filmów z różnych części świata.

Imprezę zainaugurował przedpremierowy pokaz filmu "Matka Teresa od kotów" w reżyserii Pawła Sali. Jedną z głównych atrakcji Ińskiego Lata Filmowego jest blok programowy przedstawiający Panoramę Nowego Kina Skandynawskiego. Widzowie mieli okazję zobaczyć już m.in. takie produkcje jak: "Białonocne wesele" (Islandia), "Zakazane owoce" (Finlandia/Szwecja), czy chociażby głównego laureata festiwalu Planete Doc Review - "Parę do życia" (Finlandia).

Dużo czasu na festiwalu przeznaczono na prezentację najnowszych filmów kina polskiego. Była też okazja by spotkać się z twórcami. Zobaczyć będzie można jeszcze m.in. "Jestem Twój" (reż. Mariusz Grzegorzek), "Różyczka" (reż. Jan Kidawa-Błoński) oraz "Poza zasięgiem" (reż. Jakub Stożek").

Głównym bohaterem festiwalu jest Andrzej Kondratiuk. Stałym punktem programu podczas festiwalu jest retrospektywa jego filmów, ukazująca kilkadziesiąt lat jego pracy artystycznej. Obok głośnych komedii, takich jak "Hydrozagadka" czy "Wniebowzięci", widzowie zobaczyć mogą jeszcze m.in. "Wrzeciono czasu".

Program filmowy festiwalu dopełniają cykle: Kino Naszych Sąsiadów (m.in. słowacki przebój filmowy "Pokój duszy"), Sylwetki twórców (Miclos Jansco) oraz Zaprzyjaźnione festiwale w Ińsku (DokumentArt oraz Kino w Pięciu Smakach). Na festiwalu dobrze się bawić mogą także dzieci, dla których przygotowany został specjalny zestaw kilkunastu filmów. Są one wyświetlane codziennie o godz. 9. Dzisiaj będzie to "Artur i zemsta Maltazara", a w następnych dniach "Alvin i wiewiórki 2", "Toy Story 3" i "Mikołajek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.