Facebook Google+ Twitter

38. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-04 11:56

Już od 14 stycznia w krakowskiej Hali TS Wisła zagoszczą karnawałowe rytmy tańców latynoamerykańskich oraz standardowe melodie klasycznych walców i tanga.

 / Fot. mat. promocyjne Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego odbywa się nieprzerwanie od prawie 40 lat. Pierwsza jego edycja miała miejsce w 1974 roku i stanowiła nowatorskie rozwiązanie w polskim świecie tanecznym. Profesor Marian Wieczysty opracował zasady rywalizacji, wzorując się na organizacji Pucharu Polski w piłce nożnej, a przyświecał mu szczytny cel– podniesienie poziomu zarówno tancerzy jaki i pracy nauczycieli tańca. Na początku lat siedemdziesiątych, prof. Wieczysty zauważył, że polskie pary niezbyt przywiązują uwagę do warsztatu tanecznego - tzw. basic`u, czyli podstaw tanecznych, które nadają charakter poszczególnym tańcom.

XXXVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego jest hołdem pamięci prof. Mariana Wieczystego i Jego najbliższej rodziny. Termin jego realizacji przypada w 26 rocznicę śmierci Profesora.
Szczególne miejsce zajmuje Polskie Towarzystwo Taneczne, jako organizacja będąca następczynią Polskiego Klubu Tanecznego, którego pomysłodawcą i współzałożycielem był prof. Marian Wieczysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.