Facebook Google+ Twitter

39. Festiwal Filmowy w Gdyni rusza 15 września. O Złote Lwy powalczy 13 filmów

W konkursie głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni o Złote Lwy powalczy 13 filmów, w tym sześć premier. Impreza rozpocznie się już 15 września i potrwa sześć dni. Swoją obecność na Festiwalu zapowiedziało około 2,3 tysiąca gości.

 / Fot. filmwebPodczas Festiwalu Filmowego zaprezentowane zostaną najlepsze polskie filmy fabularne, powstałe w ciągu roku od poprzedniego festiwalu. Główną nagrodą są Złote Lwy. Zwycięzca oprócz statuetki otrzyma czek w wysokości 100 tysięcy złotych. W konkursie głównym zaprezentowanych zostanie 13 filmów, spośród 28 zgłoszonych propozycji. Tegoroczny festiwal otworzy obraz "Potop Redivivus", zrekonstruowany i skrócony film Jerzego Hoffmana.

Poza Konkursem Głównym na festiwal złoży się także Konkurs Młodego Kina, w ramach którego zobaczymy 25 obrazów. W tym roku konkurs odbędzie się w Teatrze Muzycznym.

Festiwal ma w tym roku nową nazwę: Festiwal Filmowy w Gdyni. Jak zapewnia Michał Oleszczyk dyrektor artystyczny festiwalu "nazwa festiwalu w ostatnich latach zmieniała się kilkakrotnie, ale obiecujemy że to już ostatni raz"- podaje gazeta wyborcza za PAP.

Poznaliśmy już laureata Platynowych Lwów. Nagroda ta przyznawana za całokształt twórczości powędrowała do Sylwestra Chęcińskiego.

W tym roku o Złote Lwy powalczą: "Bogowie"(reż. Łukasz Palkowski), "Kebab i Horoskop" (reż. Grzegorz Jaroszuk), "Fotograf" (reż. Waldemar Krzystek), "Hardkor disko" (reż. Krzysztof Skonieczny), "Jack Strong" (reż. Władysław Pasikowski), "Jeziorak" (reż. Michał Otłowski), "Miasto' 44" (reż. Jan Komasa), "Obietnica" (reż. Anna Kazejak), "Obywatel" (reż. Jerzy Stuhr), "Pod Mocnym Aniołem" (reż. Wojciech Smarzowski), "Onirica - Psie Pole" (reż. Lech Majewski), "Sąsiady" (reż. Grzegorz Królikiewicz) i "Zbliżenia" (reż. Magdalena Piekorz).

Skład jury: Ryszard Bugajski (przewodniczący), Alexandru Baciu, Tom Davia, Maggie Lee, Grzegorz Łoszewski, Maria Sadowska, Omar Sangare, Olga Tokarczuk i Małgorzata Zajączkowska.

Czytaj więcej: "Bogowie" Łukasza Palkowskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.