Facebook Google+ Twitter

39. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Krakowie już wkrótce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-29 12:45

Już 12 stycznia w krakowskiej Hali TS Wisła zagoszczą rytmy tańców latynoamerykańskich oraz standardowe melodie klasycznych walców i tanga.

 / Fot. mat. organizatora /DK PodgórzeTurniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego odbywa się nieprzerwanie od prawie 40 lat. Pierwszy raz zorganizowany został w 1974 roku i stanowił nowatorskie rozwiązanie w polskim świecie tanecznym. Profesor Marian Wieczysty opracował zasady rywalizacji, wzorując się na organizacji Pucharu Polski w piłce nożnej, a przyświecał mu szczytny cel - podniesienie poziomu zarówno tancerzy jak i pracy nauczycieli tańca.

Na początku lat siedemdziesiątych, prof. Wieczysty zauważył, że polskie pary niezbyt przywiązują uwagę do warsztatu tanecznego - tzw. basicu, czyli podstaw tanecznych, które nadają charakter poszczególnym tańcom. 39. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego jest, jak co roku od śmierci pomysłodawcy, hołdem ku jego pamięci.

Podczas turnieju przewidziane są występy par tanecznych grup wiekowych: 14-15 lat (juniorzy starsi) i powyżej 15 lat. Rywalizacja taneczna jest także okazją do spotkań sympatyków tańca towarzyskiego.

Więcej informacji na tej stronie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.