Facebook Google+ Twitter

39. urodziny trójkowego "Minimaxu"

Program Trzeci słynie z osobowości, które tworzą jego niepowtarzalny i unikalny klimat. Jedną z takich osób jest Piotr Kaczkowski, który właśnie dziś świętuje 39 urodziny audycji 'Minimax".

Któż z osób lubiących muzykę nie zna audycji "Minimax" prowadzonej przez Piotra Kaczkowskiego? Na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia można jej słuchać już od 39 lat. Tej audycji nie można nie znać. Z początku była to około 45-minutowa prezentacja nowej płyty, z krótką zapowiedzią na początku. Dziś "Biuro Utworów Znalezionych", które na nowo stało się "Minimaksem" to zupełnie inna audycja. Prowadzona jest dwa razy w tygodniu. W czwartek rozpoczyna sie o godzinie 23. i trwa do 2. w nocy, w niedzielę, tak jak dziś, rozpoczyna się o 21. i kończy o 24.

Autorem grafiki jest Michał Łuczak, reprodukcja Borys Kozielski / Fot. Borys KozielskiJaka muzyka gości w "Minimaksie"? Dobra, niezależnie od gatunku. Z całego świata. Wystarczy posłuchać trzech płyt "Minimax", "Minimax 2" i "Muzyka różna i różniasta", aby się przekonać jak jest szerokie spektrum prezentowanych utworów.

Od 2003 roku Piotr Kaczkowski promuje nową twórczość polskich zespołów muzycznych. Seria płyt "Minimax pl" sprzedaje się w wysokich nakładach i cieszy się dużą popularnością. Kluczem do sukcesu tej serii jest prawdopodobnie również i to, że większość osób przyczyniających się do powstania każdej kolejnej płyty zrzeka się należnego honorarium, dzięki czemu krążek nie kosztuje w sklepie więcej niż 14,99 zł.

Ostatnia płyta z tej serii, Jarocin 2007, to owoc wyboru jakiego dokonał Piotr Kaczkowski uczestnicząc w pracach przy organizacji słynnego Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie.

Audycji słucha co tydzień ponad 500 000 słuchaczy, którzy spotykają się również w kawiarence internetowej www.minimax.info. Kto nie zna tej audycji, a interesuje go muzyka niebanalna, oryginalna, której niełatwo posłuchać na falach polskiego eteru, z pewnością przypadnie do gustu Minimax. Szanownej jubilatce i prowadzącemu z okazji 39. urodzin życzymy jeszcze wielu lat w tak znakomitej kondycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a ja pokuszę się o plusa ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.