Facebook Google+ Twitter

3 lipca rusza XVI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal "Jazz na Starówce"

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-01 12:12

Wakacje w Warszawie zapowiadają się muzycznie i międzynarodowo. Oprócz koncertów chopinowskich 3 lipca rusza XVI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal "Jazz na Starówce" - jeden z najpopularniejszych i największych pod względem ilości publiczności festiwal jazzowy w Polsce.

Atrakcyjność i popularność festiwalu to przede wszystkim oryginalny i zróżnicowany stylistycznie program, a także festiwal premier. W ostatnich latach na festiwalu wystąpiły międzynarodowe gwiazdy jazzu, takie jak: David Murray, Archie Sheep i Bobo Stenson.

Publiczność przyciąga nie tylko muzyka, ale także to, że każdy może słuchać jej zupełnie za darmo. Warszawiaków czeka łącznie sześć koncertów, na których po raz pierwszy będą mogli usłyszeć gigantów ery swingu, m.in. Scotta Hamiltona i Duffy'ego Jacksona. 3 lipca wystąpi protegowany Quincy Jonesa, młody i sensacyjny kubański wirtuoz fortepianu Alfredo Rodriguez,
a w kolejny weekend zagra "Księżniczka Jazzu", czyli Grace Kelly.

Lipiec to czas premier, natomiast sierpień będzie obfitował m.in. w koncerty takich sław jak Yaron Herman Trio czy Włodek Pawlik Quartet. Festiwal jest muzyczną wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, turystów z Polski i zagranicy.

Warszawiacy i goście stolicy będą mogli rozkoszować się dźwiękami najlepszego światowego jazzu w niepowtarzalnej atmosferze i otoczeniu staromiejskich kamienic.

Więcej informacji i dokładny plan koncertów na stronie: www.jazznastarowce.pl.


więcej przeczytasz na naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.