Facebook Google+ Twitter

"3 minuty 21:37" - przedpremierowy pokaz filmu

We wtorek, 28 marca w warszawskim kinie Kultura odbył się przedpremierowy pokaz filmu pt. "3 minuty 21:37". Obraz opowiada historie ludzi w nieracjonalny sposób łączące się w godzinie śmierci Jana Pawła II. To produkcja obnażająca polskie społeczeństwo.

aktor / Fot. Daria Kaniewska"3 minuty 21:37" to opowieść o współczesnej polskiej społeczności. Film podzielony jest na 3 z pozoru odrębne części. Ich głównym wspólnym elementem jest godzina śmierci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, która dla każdego z bohaterów ma szczególne znaczenie.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyAkcja filmu rozpoczyna się 9 kwietnia 2005 roku, kiedy to Polacy w geście jedności, chcąc uczcić pamięć zmarłego niedawno papieża, gaszą w swoich domach światła. W tym właśnie momencie za sprawą emocjonalnej energii o niespotykanym potencjale łączą się historie głównych bohaterów, czyli reżysera, nauczycielki, malarza, studentki, ojca i chłopca.

Nietypowe dzieło

Reżyser, Maciej Ślesicki, stworzył wyjątkowy obraz opowiadający o „przyziemnych cudach”. Bohaterowie filmu przeżywają nierzadko trudne dla nich wydarzenia, pod wpływem których dokonują się w nich różne przemiany. Jedni ponownie się zakochując odkrywają całkiem inne oblicze otaczającego ich świata. Inni będąc na granicy śmierci analizują swoje postępowanie i uświadamiają sobie, że mogli jednak być lepszymi ludźmi. Kolejni, łamiąc prawo, wszelkimi sposobami starają się o namiastkę godnego życia.

Atuty

Uczucie jakie rozkwita pomiędzy reżyserem, a jego nauczycielką angielskiego jest miłością bez ani jednego pocałunku. Delikatność i lekkość jakie towarzyszą bohaterom podczas trwania tej wyjątkowej więzi są miłą odmianą. Pomimo braku namiętnych scen, widz nie ma jednak wątpliwości, że tych dwoje ludzi połączył wyjątkowy romans, który rozwija się niejako między słowami, będący gdzieś poza szarą rzeczywistością .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miałem okazję obejrzeć ten fim na pokazie zamknietym w kinie ŚWIT na warszawskim Bródnie w listopadzie w towarzystwie Krzysztofa Stroińskiego . Była to pełna wersja filmu, podobno miał być skrócony. Myślę że jest to najlepszy film Śliesickiego pokazujący postawy polaków w tym traumatycznym czasie ,śmierci naszego Wielkiego rodaka. Uważam jest jest to bardzo przejmujacy obraz dla widzów którzy chcą przyjmować nas takimi jakimi jesteśmy a nie jakimi nam się wmawia. Dlatego uważam że film ten wzbudzi wiele kontrowersji ale naprawdę warto to dzieło zobaczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może być ciekawy film. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.