Facebook Google+ Twitter

3 mld 12 mln 300 tysięcy euro dla województwa śląskiego

Województwo śląskie otrzymało największą pulą środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 / Fot. Wiesławw Urbańczyk3 mld 12 mln 300 tysięcy euro – taką kwotą dysponować będzie Województwo Śląskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

O wysokości alokacji przyznanych na poszczególne regionalne programy operacyjne poinformowała marszałków województw Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Województwo Śląskie dysponować będzie największą pulą środków w Polsce. Na drugim miejscu znalazła się Małopolska, z RPO na poziomie niespełna 2,6 mld euro.

„Otrzymaliśmy największą kwotę wśród wszystkich województw. Zaraz za nami jest Małopolskie. Razem wypracowaliśmy i będziemy realizować wspólną „Strategię dla rozwoju Polski Południowej”. Tak duże środki to efekt dobrej pracy zespołów zajmujących się środkami unijnymi” – powiedział marszałek Mirosław Sekuła.

Podkreślił także, że Województwo Śląskie, przygotowując się do wykorzystania funduszy unijnych, jest bardzo aktywne we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego konsultując propozycje projektów do realizacji.

Środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 przeznaczone będą m.in. na wsparcie projektów z zakresu ochrony środowiska, efektywności energetycznej, transportu, rewitalizacji, regionalnego rynku pracy. Duży nacisk zostanie położony także na innowacyjność w zakresie usług elektronicznych czy informatycznych i zacieśnienie współpracy między światem nauki i biznesu. Na unijne wsparcie mogą liczyć jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, jednostki naukowo-badawcze, fundacje, stowarzyszenia itp.

Biuro

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.