Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9077 miejsce

3 POLAKÓW W ŚWIATOWYM FINALE RED BULL STREET STYLE W LONDYNIE!

Tak mocnej polskiej obsady światowych finałów Red Bull Street Style jeszcze nie było. Troje naszych reprezentantów już jest w stolicy Wielkiej Brytanii i od dzisiaj będzie się mierzyć z międzynarodową elitą tej dyscypliny.

 / Fot. Red Bull Content PoolOGLĄDAJ TRANSMISJĘ NA RED BULL TV | WTOREK, GODZ. 21:00

Kwalifikację do rywalizacji mężczyzn wywalczył 25-latek Daniel Mikołajek, od lat znany w środowisku jako czołowy freestyle’owiec, a do turnieju kobiet przebojem wdarły się – 21-letnia Agnieszka Mnich oraz 19-letnia Kalina Matysiak. Kulminacją rozgrywek w Londynie będzie finał, transmitowany we wtorek na żywo na redbull.tv. Początek transmisji już jutro (8 listopada) o godz. 21:00.

Od dzisiaj stolica Wielkiej Brytanii staje się jednocześnie światową stolicą futbolowego freestyle’u. Polskę na Red Bull Street Style reprezentuje w tym roku aż troje niezwykle utalentowanych zawodników: Kalina Matysiak, Agnieszka Mnich i Daniel Mikołajek. Zasady Red Bull Street Style są proste: trzy minuty, dwóch zawodników, jedna piłka i jeden zwycięzca. Zawodnik musi skupić się na swoich kombinacjach jednocześnie wpasowując się w rytm muzyki. Jest to swego razu performance na najwyższym poziomie technicznym. To, czy zawodnik przejdzie do kolejnego etapu zależy od tego, jak niesamowite triki uda mu się zaprezentować.

Polska może już pochwalić się sukcesami na międzynarodowej scenie freestyle’owej. Nie szukając daleko, wystarczy przypomnieć globalne zwycięstwo Szymona Skalskiego w Red Bull Street Style w 2013 roku. Rok później o podium otarła się Agnieszka Mnich, zajmując 4. miejsce w finale w Brazylii. Jak sama przyznaje: „Teraz czuję się jeszcze bardziej zmotywowana i niezwykle silna” i zdradza: „Obserwuję moje rywalki w serwisach społecznościowych - analizuję zamieszczone przez nie filmiki i staram się obrać perfekcyjną taktykę. Nigdy nie wiadomo jednak, jakiego asa w rękawie ktoś ukrywa. Przygotowanie w stu procentach polega na wytrenowaniu układów, którymi w razie potrzeby można się obronić i zdobyć serca kibiców oraz sędziów”.

Dodajmy do tego Daniela Mikołajka, który w środowisku jest uznawany za faworyta zawodów oraz Kalinę Matysiak, która zapowiada, że da z siebie wszystko, a można spodziewać się emocjonującego widowiska. Dziś (poniedziałek) zawodnicy rozpoczynają rundy kwalifikacyjne. Najlepsi zmierzą się w wielkim finale transmitowanym we wtorek (8 listopada) o godz. 21:00 na redbull.tv.

Więcej informacji nt. zawodów znajduje się na stronie: www.redbull.pl/streetstyle

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.