Facebook Google+ Twitter

3 propozycje miejsc, w których odpoczniesz od Euro 2012

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-05 11:24

„Czy nie mają Państwo wrażenia, że gdy na początku czerwca otworzycie własną lodówkę, to wypadnie z niej piłka futbolowa?” - pisze na swoje stronie Mój Teatr z Poznania jako zapowiedź akcji „Strefa wolna od Euro”.

Instytucje kulturalne w całej Polsce zadbały o wydarzenia bojkotujące zainteresowanie piłką nożną. Jedne udają, że Euro po prostu nie ma, inne wykorzystują Mistrzostwa Europy jako punkt odniesienia do kampanii reklamowej. Co będzie działo się w Warszawie w czerwcu 2012?

Choć kampanie reklamowe, artykuły w mediach, wizyta w mieście mogą świadczyć, iż Euro dominuje nad życiem Warszawy, patrząc na program klubów, teatrów czy muzeów w niektóre dni czy tygodnie można bez strachu sięgnąć do swojej lodówki po artykuły do smacznego obiadu czy kolorowej kanapki. Jeśli jednak ktoś czuje silną potrzebę uczestniczenia w życiu kulturalnym Warszawy w akcie protestu przeciwko rozgrywkom piłki nożnej, niektóre instytucje stworzyły i taką ofertę.

1. Akcja „Miasto Kobiet” portalu ZwalczNude.pl stawia się w opozycji do rozgrywek w trosce o wyrównania szans na rozrywkę obojga płci. W godzinach trwania meczów zorganizowane są cztery spotkania wyłącznie dla kobiet o tematyce, wedle ogólnego pojęcia, stricte „babskiej”. Chociaż nie znajdą tu miejsca dla siebie kobiety poszukujące odskoczni od stereotypu własnej płci, skoro i Euro 2012 potwierdza podręcznikowy obraz mężczyzny, wydarzenie skrojone jest świetnie marketingowo.

Pozostawione same sobie na czas meczów Panie mogą wybrać się na squasha dla kobiet na Odlewniczej (Białołęka), lekcję samoobrony z Kime na Bemowie czy dzień odnowy biologicznej (warsztaty masażu, bezpłatna wizyta na saunach i u kosmetyczki) w mokotowskim Klubie Łaźnia. Perełką wśród programu są „Wielkie Metamorfozy” 11 i 13 czerwca w CH Reduta, gdzie Panie będą mogły poczuć się jak brytyjskim hicie stylistycznego reality-show: „Trinny&Susannah”, jednak bez obecności kamer. Tam, jak twierdzą organizatorzy, wyselekcjonowane ze zgłoszeń panie przejdą wielką przemianę od stóp do głów: fryzjer, wizażystka, spotkanie ze stylistką, przebieranie w sklepach oraz pamiątkowa fotografia – to plan dla kobiet na 2 dni meczów.

Głównym atutem wszystkich spotkań jest bardzo niska cena oferowanych w ramach programu usług.

Na wszystkie wydarzenia należy rejestrować się mailowo na adres: biuro@zwalcznude.pl.
Pełen program wydarzenia na: zwalcznude.pl

2. Chociaż większość teatrów w dniach Euro działa bez zmian programowych, teatr Capitol program przygotował specjalnie „z myślą o tych, którzy szukać będą alternatywy dla ogarniającej społeczeństwo piłkarskiej gorączki”.

Kolejny organizator oddał swoją przestrzeń w ręce kobiet, organizując program pod nazwą „Czas kobiet”.

W programie „Klimakterium” ze zmienną obsadą, „Lady Fosse 2” z udziałem tancerzy programu „Taniec z gwiazdami”, premiera „Dwóch połówek pomarańczy” czy „Piotruś Pan” dla dzieci.

Nie samym repertuarem jednak teatr zachęca wszystkich nie-kibiców. Spektaklom towarzyszyć mają dodatkowe rozrywki jak konkursy, degustacje, animacje dla najmłodszych, a dla chętnych przejażdżka imprezobusem.

Pełen program na teatrcapitol

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

rita53
  • rita53
  • 05.06.2012 14:37

Ogladam wszystkie mecze a maz w tym czasie spi:):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
krystek
  • krystek
  • 05.06.2012 13:06

Instytucje kulturalne.......bojkotują Euro 2012. Czyżby? Kij ma dwa końce. Może przedstawiają alternatywę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.