Facebook Google+ Twitter

3. Przegląd Filmów Chińskich w Warszawie. Co obejrzymy?

W środę 22 września w kinie Kultura w Warszawie, rozpoczyna się 3. Przegląd Filmów Chińskich. Festiwal potrwa do 24 września - w tym czasie zostanie zaprezentowanych siedem najnowszych filmów produkcji chińskiej.

Kadr z filmu "A jeśli to ty" (If You Are the One) / Fot. Stowarzyszenie Filmowców PolskichUroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się już dzisiaj, w poniedziałek 20 września. W trakcie otwarcia wyświetlony zostanie dramat pt. "Aftershock", w reż. Fenga Xiaoganga z 2010 r. Film ten w przeciągu kilku dni zarobił blisko 100 mln dolarów, dzięki czemu zyskał miano najbardziej dochodowego filmu w historii chińskiej kinematografii.

AkcjA filmu oparta jest na autentycznej historii trzęsienia ziemi, które w 1976r. dotknęło miasto Tangshan, leżące nieopodal Pekinu. W centrum filmowych wydarzeń znalazła się czteroosobowa rodzina. Yuan, matka uwięzionych pod rumowiskiem dzieci staje przed dramatycznym dylematem: musi zdecydować, które z dzieci powinna ratować - ocalenie jednego spowoduje bowiem osunięcie rumowiska na drugie dziecko. W końcu dokonuje wyboru - ratuje chłopca.

Plakat festiwalu / Fot. Stowarzyszenie Filmowców PolskichJak się okazuje, siostra ocalonego chłopca także przeżywa katastrofę, jednak decyzja matki wywiera tak olbrzymi wpływ na jej dalsze życie, że dziecko postanawia odciąć się od rodziny. Emigruje do Kanady, ale w wyniku kolejnego trzęsienia ziemi - w 2008r. w Syczuanie, wraca do Chin i smutnej przeszłości...

Festiwal zapowiada się naprawdę obiecująco. Oprócz „Aftershock” zaprezentowane zostaną filmy takie jak: „Strażnicy i Zabójcy” (reż. Teddy Chan), „Ostatnia bitwa” (reż. Feng Xiaogang), „Droga do szkoły” (reż. Peng Jiahuang, Peng Chen), „Go, Lala, Go” (reż. Xu Jinglei), „A jeśli to ty” (reż. Feng Xiaogang) oraz „Tysiące mil samotności” (reż. Zhang Yimou).

Program festiwalu dostępny jest na stronie kinokultura.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dkg
  • dkg
  • 21.09.2010 10:13

Co Wy ludzie jesteście nie normalni? Kto zdradza zakończenie filmu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.