Facebook Google+ Twitter

3 razy Muniek na Cieszanów Rock Festiwal 2014

T.Love Alternative, Szwagierkolaska, Shamboo + Muniek, Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers dołączają do składu CRF 2014. Festiwal nie mówi jeszcze ostatniego słowa.

 / Fot. Konrad JaraszekJak co roku, w programie CRF nie zabraknie czołówki polskiego rocka. W ramach specjalnego, festiwalowego seta „3xMuniek” w Cieszanowie zagrają legendarne zespoły: T.Love Alternative (w tym ogólnopolski, pierwszy w historii, zlot fanów T.Love Alternative), Szwagierkolaska oraz formacja Shamboo+Muniek. Ponadto, do grona kolejnych zespołów CRF 2014, dołączają: Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers z okolicznościowym koncertem - niespodzianką. Szczegóły tego koncertu oraz kolejne wieści z Cieszanowa już wkrótce.

- Wszystkie trzy cieszanowskie koncerty z moim udziałem mają charakter osobisto-kumpelski, ale to koncert T.Love Alternative podczas Cieszanów Rock Festiwal 2014 będzie miał charakter megaspecjalny - mówi Muniek Staszczyk. - Zostanie poświęcony pamięci Rafała „Włocza” Włoczewskiego, gitarzysty zespołu, który odszedł od nas niespodziewanie w grudniu ubiegłego roku oraz Jackowi „Słoniowi’ Wudeckiemu, współzałożycielowi i pierwszemu perkusiście T.Love Alternative, który zginął w wypadku samochodowym w roku 1998. Stary skład Alternative to wciąż kumpelsko-chuligański zespół starszych panów po 50-tce. Kochamy się jak bracia, czasami tłuczemy się po szczękach, ale jest super. Kocham tych chłopaków, to moi kumple i podwaliny, fundamenty obecnej historii T.Love. Ci , którzy odeszli, też dołożyli bardzo ważną cegiełkę do tej, jakże długiej i burzliwej historii.

Specjalny koncert po latach zagra w Cieszanowie również grupa Szwagierkolaska:
- Koncert na jubileuszowym CRF 2014 będzie pierwszym od roku 2009 dużym, publicznym występem Szwagierkolaski, która, choć w ostatnich latach grywała mało, nigdy nie uległa rozwiązaniu. To kolejny projekt kumpelski, z którym odniosłem największy sukces komercyjny, jeśli chodzi o nakład sprzedanych nośników. Debiutancki album „Luksus” kupiło w Polsce ponad 260 tysięcy osób. Nagrywając i wydając tę płytę w 1995 roku chcieliśmy oddać hołd Stanisławowi Grzesiukowi, warszawskiemu bardowi Czerniakowa, którego chropowate, uliczne songi towarzyszyły mi i Andrzejowi Zeńczewskiemu, z którym założyłem ten zespół, od czasów licealnych. Zaprzyjaźniliśmy się z Markiem Grzesiukiem, synem Stanisława, którego niestety nie ma już wśród nas i jego pamięci chcielibyśmy zadedykować ten specjalny występ na scenie głównej festiwalu. Jeśli kochacie songi o prawdziwej miłości, śmierci, zdradzie, piciu i biciu, to musicie przeżyć ten wieczór ze Szwagrem. Dziś takich piosenek już nie ma – tłumaczy i zaprasza Muniek Staszczyk.

Okolicznościowy set „3xMuniek” otworzy koncert legendy częstochowskiej sceny punkowej grupy Shamboo ze specjalnym udziałem Muńka w roli…debiutanta. Koncert będzie miał miejsce 21 sierpnia na scenie alternatywnej CRF:
- To zespół złożony z moich kumpli z częstochowskiego Rakowa. Powstał w maju 1982 roku, kilka miesięcy po debiucie z T.Love Alternative. Byłem pierwszym basistą Shamboo i razem ze „Słoniem” - pierwszym perkusistą Alternative i moim przyjacielem, zagraliśmy z nimi pierwszy koncert oraz wymyśliliśmy im nazwę Shamboo, którą wkrótce zmienili na Szambo. Wystąpili zresztą obok T.Love Alternative na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku. W roku 2009 namówiłem Macia Maślikowskiego, mojego kolegę z rakowskiego podwórka, gitarzystę i wokalistę, do reaktywacji kapeli po latach. W ten oto sposób powstał materiał na płytę „Tata”, którą nagrywaliśmy w Częstochowie z przerwami w latach 2010-2012. To prosty, postpunkowy rock’n’roll, w którym zawsze czułem się dobrze. Shamboo + Muniek to podróż sentymentalna dwóch kolegów z robotniczego podwórka w Częstochowie, to kapela prawie rodzinna. Warto nadmienić, że na basie w Shamboo gra „Koniu”, nasz kumpel i basista T.Love Alternative. Na tak dużym festiwalu jeszcze nie występowaliśmy. Zagramy pierwszego dnia festiwalu. Będzie czaaaaaaaaaad, czuję się jakbym ponownie debiutował - kręcące uczucie… - kończy nastawiony na festiwalowe szaleństwo w Cieszanowie Muniek Staszczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.