164286 miejsce

3. runda eliminacji Ligi Mistrzów - i wszystko jasne

Wiemy już, które drużyny dostały się do fazy grupowej najlepszej ligi świata. Wczoraj odbyły się ostatnie rewanżowe spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jak zwykle nie zabrakło emocji.

Jedna z najbardziej sensacyjnych wiadomości, to awans Anorthosisu Famagusty. W pierwszym meczu Mistrz Cypru rozbił Olympiakos Pireus 3:0. Na wyjeździe przegrał tylko 1:0 i tym sposobem doszedł do fazy grupowej. Swój udział w zwycięstwie piłkarzy z Cypru miał Łukasz Sosin, który w pierwszym meczu zdobył bramkę.

Nauczka
Zaskoczył też pewny awans do fazy grupowej Dynama Kijów. Rywalizacja ukraińskiego klubu ze Spartakiem Moskwa miała być pojedynkiem równego z równym, tymczasem rosyjscy zawodnicy otrzymali lekcję futbolu, przegrywając dwukrotnie 4:1.

Lanie otrzymali też wczoraj gracze Schalke 04 Gelsenkirchen, przegrywając 4:0 z Atletico Madryt. Zawodnicy niemieckiej drużyny swoją pokazali w końcówce swoje niezadowolenie z wyniku, za co Christian Pander został ukarany czerwoną kartką.

Emocje
FC Liverpool - Standard Liege, to był najbardziej dramatyczny mecz rewanżowy. Wydawało się, że pokonanie Mistrza Belgii nie sprawi piłkarzom z Anfield najmniejszego problemu. Po pierwszym zremisowanym meczu wszyscy oczekiwali, że Liverpool w końcu się obudzi. Przyszedł rewanż i po dwóch połowach znowu bezbramkowy remis. Dopiero w 116 minucie Dirk Kuyt zdobył gola na miarę awansu. Kibice The Reds z Belgii musieli pogodzić się z porażką, a kibice The Reds z Anglii mogli odetchnąć z ulgą.

Powody do radości mają kibice na Białorusi. BATE Borysów zapewnił sobie historyczny awans do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu zwycięstwo, a wczoraj remis 1:1. Zobaczymy, jak Mistrz Białorusi spisze się w fazie grupowej.

Oto wyniki wszystkich rewanżowych spotkań:

wtorek, 26 sierpnia:
Panathinaikos Ateny - Sparta Praga 1:0 (pierwszy mecz 2:1)
Wisła Kraków - FC Barcelona 1:0 (0:4)
Artmedia Petrżalka - Juventus Turyn 1:1 (0:4)
środa, 27 sierpnia:
Olympiakos Pireus - Anorthosis Famagusta 1:0 (0:3)
FC Basel - Vitoria Guimaraes 2:1 (1:1)
Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck 1:3 (0:2)
Atletico Madryt - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (0:1)
FBK Kowno - Aalborg BK 0:2 (0:2)
BATE Borysów - Lewski Sofia 1:1 (1:0)
Liverpool FC - Standard Liege 1:0 (0:0)
Fenerbahce Stambuł - Partizan Belgrad 2:1 (2:2)
Arsenal Londyn - Twente Enschede 4:0 (2:0)
Dynamo Kijów - Spartak Moskwa 4:1 (4:1)
Olympique Marsylia - Brann Bergen 2:1 (1:0)
Slavia Praga - AC Fiorentina 0:0 (0:2)
Steaua Bukareszt - Galatasaray Stambuł 1:0 (2:2)

Liga Mistrzów rusza pełną parą. Pierwsze spotkania fazy grupowej już 16 i 17 września.