Facebook Google+ Twitter

400 dni przed Euro 2012 na ulice Wrocławia wyjechał "Barbus"

Przez najbliższe 3 dni po Wrocławiu będzie jeździł "Barbus", czyli specjalny autobus, w którym wrocławianie będą mogli śledzić postępy prac związanych z organizacją Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Barbus - specjalny autobus, który w ciągu najbliższych dni będzie informował mieszkańców Wrocławia o postępach w organizacji Euro 2012 / Fot. Bartosz Senderek - Autobus będzie jeździł i "opowiadał" wrocławianom o tym, jak przygotujemy się do turnieju. Nie wszyscy mają okazję sprawdzić co się dzieje na prowadzonych w mieście budowach np. na lotnisku. W busie będzie można usłyszeć o tym, ale też o promocji i działaniach, które przygotujemy na następny rok - tłumaczyła Hanna Domagała, Dyrektor Biura ds. EURO 2012 Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

W ciągu trzech dni "Barbus" dotrze w różne zakątki miasta (szczegółowy plan przejazdu poniżej). Najczęściej jednak pojazd będzie można spotkać w Rynku, gdzie oprócz projekcji filmu będzie można liczyć na inne atrakcje.

Ponadto dziś ruszyło zbieranie materiałów do "Księgi 2012 powodów, by pokochać Wrocław". Publikacja ma być zbiorem wpisów przygotowanym przez mieszkańców i gości odwiedzających Wrocław.

- Wrocław jest znakomicie postrzegany przez wszystkich, którzy trafią tu choć na chwilę, ale to głównie mieszkańcy naszego miasta najlepiej czują, za co można pokochać Wrocław. Dlatego Księga będzie przede wszystkim składać się z wpisów wrocławian, którzy będą proponować teksty do poszczególnych rozdziałów. My je zbierzemy i pokażemy światu - mówi Magdalena Okulowska z Biura ds. Euro 2012 Urzędu Miasta we Wrocławiu. - Wierzymy, że razem z wrocławianami stworzymy coś unikalnego i trwałego, co stanie się na lata wizytówką nas, naszych emocji, wyjątkowych miejsc i ludzi - dodaje.

Do soboty propozycje wpisów do księgi można składać w "Barbusie", w późniejszym czasie będą one przyjmowane wyłącznie poprzez stronę www.ksiega2012powodow.pl. Spośród wszystkich wpisów internauci i specjalnie powołana kapituła wybiorą 2012, które zostaną wydane w postaci książki. Każdy ze "współautorów" publikacji otrzyma jeden egzemplarz na pamiątkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe. szkoda ze nie moge byc we Wroclawiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.