Facebook Google+ Twitter

"40 cztery" czyli Powstanie Warszawskie według Teatru Krzesiwo

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-05-09 14:49

Już po raz drugi Teatr Krzesiwo gości na Scenie Staromiejskiej ze swoim najnowszym spektaklem "40 cztery". Występ odbędzie się 23 maja o godz. 19 w Stołecznym Centrum Edukacji Teatralnej, przy ul. Jezuickiej 4. Wstęp wolny.

Migawka ze spektaklu "40 cztery". / Fot. Fot. Robert Trzciński Spektakl powstał z okazji siedemdziesięciolecia wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest on próbą ukazania złożonego obrazu tego wydarzenia i głosem w dyskusji o jego sens. Akcja sztuki rozpoczyna się przed wojną. Sny o jednoczącej się Europie ustępują miejsca wojennym koszmarom, które wystawiają na próbę polsko-niemiecką przyjaźń. Gdy latem 1944 roku front wschodni zbliża się do Warszawy zaczyna się czas trudnych decyzji i codziennych dramatów, z którymi każdy musi się zmierzyć.

Teatr Krzesiwo istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru. Największą rolę odgrywa słowo, stąd oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją, budują intymną relację na linii widownia-scena.

Krzesiwo ma na swoim koncie ponad sto nagród na różnego rodzaju festiwalach teatralnych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Scenariusze wszystkich spektakli napisał opiekun grupy - Ryszard Polaszek. "40 cztery" jest jedenastym w jego dorobku, a jego premiera odbyła się 21 marca tego roku. Skład zespołu tworzy młodzież w wieku od 15 do 25 lat.

Strona wydarzenia na Facebooku.
Więcej na stronie internetowej Teatru Krzesiwo.

Zarejestruj się i napisz artykuł
M.M

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.