Facebook Google+ Twitter

40 km na czterdziestolecie

Hania Mirosław była najmłodszą uczestniczką rajdu rowerowego „40 km na 40-lecie uzyskania praw miejskich Libiąża”, który zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury i Towarzystwo Wspierania Sportu „Sokrates”.

na trasie... / Fot. Paweł SalawaDwuipółletnią wnuczkę na trasę rajdu zabrali dziadkowie - Leonora i Wojciech Bałazy.
Obok nich w imprezie wzięło udział 25 rowerzystów, których nie odstraszyła niesprzyjająca aura. Celami imprezy było uczczenie tej właśnie rocznicy, a także popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku oraz poznawanie tras rowerowych gminy Libiąż.

Uczestnicy / Fot. Paweł SalawaDla uczestników organizatorzy przygotowali dwie opcje rajdu. Pierwsza grupa wyruszyła na trasę 40 km wiodącą przez sołectwa gminy Libiąż i po pokonaniu połowy dystansu zameldowała się na Placu Słonecznym, gdzie dołączyli pozostali. Już wspólnie przejechali 20 km terenami leśnymi Libiąża.

W okolicznościowych koszulkach jadący w rajdzie dotarli do LCK, gdzie czekały atrakcje w postaci poczęstunku, losowania nagród i wręczenia pamiątkowych certyfikatów przez burmistrzów Libiąża Jacka Latko i Jarosława Łabęckiego. Imprezę wsparł Związek Zawodowy „Kontra” z Zakładu Górniczego "Janina" i libiąski Urząd Miejski.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: rower libiąż


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.