Facebook Google+ Twitter

40 lat grupy okrętów NATO

We wtorek, 29 października, w Gdyni spotka się 260 członków załóg okrętów Stałych Zespołów Okrętów NATO. Okazją jest 40. rocznica powstania Zespołu SNMCMG1.

Przed czterdziestu laty powołano do życia Stały Zespół Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1). Jest to najdłużej działająca stała grupa okrętów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi i podejścia do portów w Kanale Angielskim i w Północno-Zachodniej Europie.

 / Fot. Materiał MW RPW skład SNMCMG1 wchodzą okręty spod sześciu bander. W uroczystościach rocznicowych obok marynarzy z goszczących w Gdyni okrętów wezmą udział m.in.: Zastępca Szefa Sztabu Dowództwa Komponentu Morskiego NATO (MARCOM) komodor Dan MacKeigan, przedstawiciel Naczelnego Dowództwa Połączonych Sił NATO w Europie (SHAPE) kontradmirał Danilo Balzano, pełniący obowiązki Dowódcy Marynarki Wojennej RP kontradmirał Stanisław Kania oraz Dowódca Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 komandor porucznik Piotr Sikora.

Miłosnicy morskim militariów będą mieli okazję do zwiedzenia w dniu 29 i 30 października w godzinach od 14:00 do 16:00 goszczące w Gdyni okręty Zespołu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.