Facebook Google+ Twitter

40 lat myszki komputerowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-09 13:42

Urządzenie, które przez długi czas było mało znane, obecnie stało się jedną z technologicznych ikon naszych czasów. Pierwszy model myszki zrobiony był z drewna i miał tylko jeden guzik. Był połączeniem rozwiązań mechanicznych i elektronicznych.

Amerykański wynalazca Douglas Engelbart tłumaczył podczas pierwszego pokazu w San Francisco, że "Zasada działania (myszki) opiera się na dwóch kółkach umieszczonych pod kątem prostym względem siebie. Myszka niejako kopiuje ruchy ręki i przetwarza je na sygnały, które potem interpretowane są na ekranie w postaci ruszającego się punktu."

Myszkę na początku wykorzystywano do edytowania tekstu: dzięki niej można było całe fragmenty usuwać, kopiować i wklejać. Globalną popularność myszka zdobyła dopiero w latach 80., dzięki nowym funkcjom i nowym systemom operacyjnym w komputerach. Kilka tygodni temu firma Logitech poinformowała o wyprodukowaniu miliardowego egzemplarza myszki.

Zdaniem niektórych ekspertów myszkę zastąpią niedługo bardziej nowoczesne systemy np ekrany dotykowe. Inni podkreślają, że urządzenie jest proste i tanie, toteż będzie nadal szeroko stosowane, przede wszystkim w krajach rozwijających się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.