Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24182 miejsce

"40 milionów innych" Agnieszka Lingas-Łoniewska [WYWIAD]

"40 milionów innych" jest to autorski projekt wywiadów z codziennością, która dla każdego z nas wygląda trochę inaczej. Spróbujcie odpowiedzieć sobie na zadane pytania razem z nami. Zapraszam Mariusz Ślęzak

 / Fot. Fot./archiwum prywatneCzym dla pisarza jest możliwość pisania, dla strażaka zaufanie, a dziennikarza rzetelność. Z pozoru zwykłe słowa lub czynności za sprawą każdego z nas zyskują szczególnego, indywidualnego znaczenia. W cyklu wywiadów pt. "40 milionów innych", poznamy nową definicję świata, który nas otacza. Wybierzemy się również w krainę marzeń, o których tak często śnimy, a tak rzadko mówimy. Wspólnie z członkami projektu podzielimy się tym z wami oraz dowiemy się jak można zniknąć, choć na chwilę, w czasie wolnym od codziennego zgiełku. Pamiętaj że, każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, a na całym świecie jest nas rodaków, 40 milionów całkowicie rożnych osób.

Agnieszka Lingas-Łoniewska
41 lat
Wrocław
pisarka


Mariusz Ślęzak: Czym dla Ciebie jest możliwość pisania?
Agnieszka Lingas- Łoniewska: Możliwość pisania to recepta na życie, realizacja odwiecznego marzenia, aby tworzyć, aby wymyślać, aby dawać upust wyobraźni. To pasja, która stała się sposobem na życie, jest moją codziennością, wyrazem tego, co w duszy mi gra i w głowie zalega. Jest tym, co chciałam robić, aby czuć się szczęśliwą.

Kim chciałaś zostać w młodości?
Nauczycielką języka polskiego. Dlatego skończyłam filologię polską. A potem los rzucił mnie do branży finansowej. Ale to inna historia. Oczywiście, jako dziecko chciałam być piosenkarką albo aktorką. Przebierałam się w chusty mamy i śpiewałam piosenki Abby do mikrofonu, którym był dezodorant, a paletka do badmintona robiła za gitarę :) Poza tym od dziecka wymyślałam nieprawdopodobne historie i miałam skłonności do konfabulacji, co już nie było takie fajne dla mojej mamy.

Co robisz w wolnym czasie?
Niewiele go mam, ale głównie czytam, gdyż oprócz tego, że piszę, to prowadzę także bloga z recenzjami i portal Czytajmy Polskich Autorów. Portal ma na celu propagowanie polskiej literatury, ta działalność także zajmuje mi trochę czasu. Oprócz recenzji, organizujemy konkursy z książkami polskich autorów, przeprowadzamy wywiady, umieszczamy wszelkie informacje dotyczące promocji, spotkań autorskich, etc. Obejmujemy także patronatem medialnym nowe książki, które ukazują się na naszym rynku wydawniczym. Jeśli chodzi o mój wolny czas, to lubię też długie spacery z moim psem, wycieczki z rodzinką, wędrówki, a także bieganie.

Największe marzenie?
Moim marzeniem jest mały domek na południu Chorwacji. Kocham to miejsce, na półwyspie Peljesac spędzam urlopy z rodziną i przyjaciółmi i tam umiejscowiłam akcję mojej najnowszej książki, która ukaże się w październiku tego roku. Piękna miejscowość Trpanj jest miejscem, w którym naprawdę chciałabym zamieszkać.

Zapraszam również do odwiedzin mojego profilu i odsyłam do moich artykułów. Już niedługo kolejny odcinek z serii "40 milionów innych''
Pozdrawiam Mariusz Ślęzak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.