Facebook Google+ Twitter

40 mln zł na kwartalne nagrody dla policjantów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-02 20:36

Wysokie nagrody mają zachęcić policjantów do większej aktywności. Ale czy 400 zł na funkcjonariusza wystarczy do tego, by skuteczniej ścigali przestępców?

Marek Bieńkowski, Komendant Główny Policji ogłosił, że na nagrody motywacyjne na ten rok przekaże dodatkowe 40 mln zł. Trafią one do w pierwszej kolejności do funkcjonariuszy, którzy od lipca do końca września wykażą się najlepszymi wynikami w pracy.

Nie jest tajemnicą, że z tak dużej kwoty można by wypłacić każdemu policjantowi w kraju aż po 400 zł. – Komendant zdecydował, jednak, że wysokość nagród wypłacanych policjantom będzie uzależniona od jakości ich pracy – podkreśla biuro prasowe KGP. Najlepsi mogą, więc dostać nawet dodatkową pensję, biorąc pod uwagę, że zwykły funkcjonariusz zarabia około 2,1 tys. zł brutto.
Fot. Express Ilustrowany
W ostatnim kwartale roku policjanci dostaną kolejne nagrody. W ramach systemu motywacyjnego zapowiedzianego przez komendatna Bieńskowskiego garnizony, które osiągną najlepsze wyniki w ściganiu przestępców, otrzymają więcej pieniędzy. - Po raz pierwszy transza będzie zróżnicowana na poziomie poszczególnych województw - informuje KGP.

W tym roku na nagrody dla każdego policjanta zostanie przeznaczone średnio po tysiąc złotych.

OK. (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.