Facebook Google+ Twitter

40 tys. Norwegów zaśpiewało dla Brevika [Wideo]

Tłum Norwegów demonstrując równość i jedność zebrał się na placu przed więzieniem gdzie przebywa Anders Breivik, by odśpiewać piosenkę najbardziej znienawidzoną przez przestępcę.

 / Fot. PAP/EPA/LISE ASERUD40-tysięczny tłum przeciwników Andersa Breivika, mordercy 77 osób, zebrał się wczoraj przed więzieniem gdzie przebywa przestępca, aby odśpiewać piosenkę "Rainbow Children".

Demonstracja miała szczególne znaczenie bowiem Norwegowie, którzy zebrali się tak licznie na placu, mimo deszczu i brzydkiej pogody, chcieli w ten sposób uczcić pamięć 77 ofiar Breivika, a równocześnie wyrazić sprzeciw jego "filozofii".

Odśpiewany utwór ma szczególne znaczenie, ponieważ jest najbardziej znienawidzoną i wyszydzoną piosenką przez norweskiego przestępcę. Utwór jest bardzo popularny w Norwegii, mówi o równości i jedności. "Będziemy żyć razem, każda siostra i każdy brat, małe dzieci z tęczy i zielonej ziemi" - tak brzmi fragment piosenki.

Piosenka jest adaptacją amerykańskiego utworu Pete Segeera. Breivik jej nie cierpi, bo jak twierdzi "jest przykładem marksistowskiej infiltracji w kręgach kulturowych, a jej tekst jest doskonały do prania mózgów".

Wśród zebranych na placu w Oslo znalazł się norweski folkowy wykonawca Lillebjoern Nilsen oraz Ministrowie Kultury całej Skandynawii: Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii i Islandii. "Ta piosenka nigdy nie brzmiała aż tak pięknie jak dziś" - powiedział Lill Hjoennevaag, jeden z dwóch promotorów kampanii rozpoczętej na Facebooku, by przeciwstawić się "bredniom " Breivika.

Wideo na drugiej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

breivikyeah
  • breivikyeah
  • 29.04.2012 22:37

powalency

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.