Facebook Google+ Twitter

40 tys. zł. na własny biznes

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 07:15

Ponad 2 miliony złotych przeznaczy Gmina Łazy na rozwój przedsiębiorczości. Dzięki unijnemu wsparciu 25 osób otrzyma nawet po 40 tysięcy złotych na rozpoczęcie własnego biznesu.

To pierwszy na taką skalę program realizowany przez gminę Łazy. Wystąpiliśmy o te pieniądze, ponieważ wielu przedsiębiorców przychodziło do nas i pytało o gminną pomoc w momencie zakładania własnej firmy - podkreśla Magdalena Farbicka-Jakubowska, inspektor do spraw pozyskiwania środków pomocowych w Urzędzie Miejskim w Łazach. Jej zdaniem to dobry start dla przyszłych przedsiębiorców, którzy nie mają pieniędzy na rozpoczęcie działalności.

Z unijnej propozycji mogą skorzystać mieszkańcy wsi i małych miast z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Muszą mieć ukończone 18 lat i w ciągu ostatniego roku nie prowadzić własnej działalności gospodarczej. 25 szczęśliwców - oprócz 40 tysięcy złotych - będzie miało okazję wziąć udział w cyklu szkoleń związanych m.in. z zakładaniem własnego biznesu oraz księgowością.

Po zakończeniu etapu szkoleń osoby korzystające z programu będą przygotowywać biznes plan własnej działalności gospodarczej. Przez pół roku otrzymają także 800 złotych miesięcznie wsparcia, z możliwością przedłużenia na kolejne 6 miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.