Facebook Google+ Twitter

40-latek zakatował nastolatka, bo ten zwrócił mu uwagę

W Nowej Soli, w środowy wieczór, siedzące na ławce dziewczyny, zaczepił obcy człowiek. Był pijany. W obronie koleżanek stanął 15-letni chłopak, który zwrócił mężczyźnie uwagę. 40-latek rzucił się na chłopca. Bił go, potem po nim skakał. Żaden z przebywających w pobliżu dorosłych nie zareagował.

 / Fot. Gazeta LubuskaŚwiadkowie twierdzą, że mężczyzna był pijany. Miał wyjść z pobliskiego baru i namawiać dziewczyny do pójścia z nim na piwo. Jedną podobno uderzył, gdy odmówiła pójścia z nim. Gdy chłopak leżał już powalony na ziemi, przybiegli jego koledzy, którzy próbowali mu pomóc. Pojawiła się też kobieta, która zaczęła reanimację. Wezwano policję i pogotowie. Chłopca odwieziono do szpitala, ale pomimo reanimacji zmarł. Napastnik został zatrzymany.

Podobno całe zajście obserwowało wielu ludzi. Żaden z nich jednak nie zareagował, nie stanął w obronie młodego człowieka. Patrzyli jak umierał.

Czytaj także: doniesienia Gazety Lubuskiej
Źródło: Tygodnik Krąg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Człowiek zabija człowieka i sąd skazuje go na 10 miesięcy. Wyrok jest kary godny. Jestem przeciwnikiem kary śmierci ale za zabójstwo Dożywocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nastolatki piją coraz więcej"
"W siedmiu krajach Europy Wschodniej odsetek nastolatków, którzy przyznali, że kiedykolwiek byli pijani wzrósł o około 40 proc. Jednocześnie w 14 krajach w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej odsetek ten zmniejszył się o 25 proc".

"...przyczyną tych zmian jest przede wszystkim nasilenie reklamowania alkoholu w Europie Wschodniej. Na Zachodzie nastąpił z kolei przesyt, dlatego picie alkoholu jest coraz częściej postrzegane jako KONFORMIZM."
Wielka rola mediów, które często niestety ograniczają się do informowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodów ucieczek może być wiele. Kolejną plagą jest "moda" na łatwy, według wielu młodych ludzi, zarobek. - http://natablicy.pl/korkiwewtorki/maja-lat-i-sprzedaja-sie-za-gadzety,artykul.html?material_id=4c907c307233c74a59000000

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tutaj, Jolu, nasuwa się zapytanie, dlaczego dziewczyna już wcześniej uciekała z domu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo alkohol, dopalacze, narkotyki... wśród nastolatków to, Alu, plaga. Zadaję więc drugie pytanie - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po ostatnim linku Joli:
Koszmar i skutek alkoholu i narkotyku.
Dla wyrokujących trudne zadanie.
W postawach moralnych (a raczej amoralnych) brak odpowiedzialności.
Nikt w tym zdarzeniu nie jest usprawiedliwiony, a w zamieszaniu trudno określić winnych.
Smutek, żal, bezmoc, bo nie da się aresztować substancji odurzających - głównych winowajców,
a margines społeczny trudno przekonać o ich szkodliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacja z pierwszego dnia procesu http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100201/POWIAT16/257366076

Komentarz został ukrytyrozwiń

"- Gdyby podejrzany Alfred K. tylko i wyłącznie atakował, to mogłoby być pobicie, ale w przypadku gdy wszyscy uczestnicy zarówno bronią się jak i atakują mamy do czynienia z bójką - wyjaśnia Łukasz Wojtasik, z-ca prokuratora rejonowego w Nowej Soli. Wersja zdarzeń miała o tyle znaczenie, że zależało od niej, czy zarzuty usłyszy również młodzież. Ostatecznie według prokuratora bili się wszyscy. Dowodem na to, że nastolatkowie nie tylko się bronili, ale również rozdzielali ciosy były rany Alfreda K., których zdaniem prokuratury nie mógł sobie zrobić sam." - http://www.tygodnikkrag.pl/cms/index.php/artykuy/nowa-sol/35-sdy-policja-prokuratura/631-mierci-mikoaja-zajmie-si-sd

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To już prawie pewne: prokuratura postawi zarzuty kolejnym osobom w sprawie bójki sprzed miesiąca, w wyniku której śmierć poniósł 16-letni Mikołaj z Nowej Soli".

"- Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna mógł być nawet sprowokowany przez grupę młodzieży - mówi prokurator Jacek Buśko z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. - Na 90 proc. będziemy stawiać kolejne zarzuty osobom, które znajdowały się w grupie młodzieży. Chodzi o jednego mężczyznę, który jest pełnoletni oraz kilka osób, wobec których będziemy kierować wnioski do sądu rodzinnego, gdyż są jeszcze niepełnoletnie".

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090825/POWIAT10/249811952

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.