Facebook Google+ Twitter

40-lecie encykliki "Humanae vitae" Pawła VI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 07:34

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" uważa, że pigułka antykoncepcyjna jest nie tylko jest sprzeczna z nauką kościoła katolickiego, ale ma także niszczycielski wpływ na środowisko.

W artykule związanym z 40-leciem encykliki Pawła VI "Humanae vitae" - o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego, jego autor Pedro José María Simón Castellví, prezes międzynarodowej federacji stowarzyszeń lekarzy katolickich, przedstawia argumenty przeciwko "pigułce".

Po pierwsze, ze względu na swój skład, pisze hiszpański lekarz, ma ona w większości przypadków działanie aborcyjne. Po drugie, zawarte w pigułce hormony - "tony hormonów", jak podkreśla doktor Castellvi - niszczą naturalne środowisko, dostając się razem z miejskimi ściekami do zbiorników wodnych. Następstwem tego jest coraz powszechniejsza męska bezpłodność.

W 2005 roku Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem z siedzibą w Lyonie, dodaje autor artykułu, stwierdziła, że preparaty na bazie estrogenów i progesteronów, do których należy pigułka antykoncepcyjna, są rakotwórcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.