Facebook Google+ Twitter

40-lecie sakry biskupiej ks. Albina Małysiaka

Wczoraj 17 maja o godzinie 17 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, rozpoczęła się uroczystość 40-lecia sakry biskupiej księdza Małysiaka.

ks. biskup-senior Albin Małysiak / Fot. Jan Filipowski Po uroczystym przywitaniu dostojnego gościa przez prowadzącego uroczystość Tomasza Schimscheinera, nastąpiła część, w której księdza biskupa przywitał Marek Nawara, marszałek województwa małopolskiego.

Minister Andrzej Duda z Kancelarii Prezydenta RP odznaczył ks. biskupa-seniora Orderem Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego reprezentowała jego zastępczyni Pani Elżbieta Lęcznarowicz, która księdzu wręczyła klucze do bram miasta. Ksiądz biskup-senior jest od 2005 roku Honorowym Obywatelem Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa. Warto także wspomnieć fakt, że ksiądz biskup po śmierci kardynała Ignacego Jeża 16 października 2007 jest najstarszym żyjącym polskim biskupem.

Po oficjalnej części uroczystości, nastąpiła część artystyczna. Muzyczny prezent przygotowała dla jego eminencji "Reprezentacyjna Orkiestra Wojska Polskiego", która zaprezentowała program patriotyczny. Po występie RZAWP, zaproszeni goście udali się do foyer teatru, gdzie ksiądz biskup przyjmował życzenia i gratulacje od przybyłych osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pytanie, dlaczego ta wazeliniarska hucpa odbyła się w teatrze? Bo kto poniósł jej koszta, jest oczywiste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.