Facebook Google+ Twitter

41% Polaków nie przygotowuje się do wizyty u lekarza!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-21 11:29

41% Polaków deklaruje, że nie przygotowuje się w żaden sposób do wizyty u lekarza – wynika z badania opinii przeprowadzonego na zlecenie marki MinHolder.

Pomimo takiej postawy wielu pacjentów oczekuje od specjalisty postawienia szybkiej i trafnej diagnozy już podczas pierwszej wizyty. Mając na uwadze fakt, że przeciętna wizyta trwa tylko kilkanaście minut, warto wiedzieć, jak możemy ją usprawnić, a tym samym wesprzeć specjalistę.

- „Przygotowany pacjent jest dla lekarza partnerem w procesie diagnozowania i leczenia. Im staranniej zaplanujemy wizytę, tym większa szansa, że przebiegnie ona sprawnie, a my będziemy zadowoleni z pomocy udzielonej nam przez specjalistę. Wiedząc jakim skarbem jest życie postanowiliśmy stworzyć elektroniczną bazę danych o pacjencie połączoną z bransoletką.” - mówi Bartłomiej Czernecki, Dyrektor Zarządzający w Noidss Sp. Z o.o.

Do tej pory była tylko ozdobnikiem - teraz może uratować życie. Mowa o bransoletce zwanej także e-kartoteką, czyli elektronicznej bazie danych o pacjencie. Po wprowadzeniu ich do komputera lekarz ma informację o grupie krwi, przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Lekarze chwalą sam pomysł, bo w przypadku wypadku drogowego każda minuta jest na wagę ludzkiego życia.

Informatyzacja służby zdrowia w naszym kraju to niekończąca się historia. Podejmowane są wciąż kolejne próby, ale bez wyraźnego efektu. Przykładem jest chociażby konsorcjum, które kilka miesięcy temu wygrało przetarg na stworzenie wirtualnej kartoteki pacjenta. Niestety nie było w stanie spełnić warunków.

- „Staramy się zbudować w świadomości społecznej, że mając zawsze przy sobie podstawowe dane, niezależnie od tego, czy ktoś ukradnie nam portfel, czy nie znamy w danym kraju języka, czy wpadliśmy w śpiączkę będąc w Egipcie na wakacjach zwiększamy szanse na skuteczną pomoc medyczną w sytuacjach skrajnych.” podkreśla Czernecki.

Rozpoczęły się właśnie prace nad programem pilotażowym, który ma pokazać polskiej służbie zdrowia i obywatelom, jak działa to w praktyce.
(Noidss Sp. z o.o. )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.