Facebook Google+ Twitter

420-letni Ostrowiec Świętokrzyski "miastem z klimatem"

Dostojną rocznicę powstania Ostrowca Świętokrzyskiego uczczono w piątek, 19 maja 2017 roku, całodziennym happeningiem ekologiczno - kulturalnym pod patronatem Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego.

Jubileuszowy happening pod hasłem "Ostrowiec Świętokrzyski - miasto z klimatem" rozpoczął się godzinę przed południem na miejskim Rynku. Od początku trwała zbiórka makulatury (najwięcej oddało Publiczne Przedszkole nr 7, za co otrzymało puchar od Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego). Za każde oddane 10 kilogramów można było otrzymać sadzonkę Paryska katedra Notre Dame z surowców wtórnych wykonana przez społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakdrzewa lub rośliny ozdobnej. Organizatorzy zakładali, że uda się rozdać "420 drzew na 420-lecie miasta". Surowce wtórne były głównym elementem piątkowej imprezy. To z nich społeczności przedszkoli i szkół tworzyły kompozycjeZbiórka makulatury. / Fot. Krzysztof Krzak przestrzenne, które zapełniły rynek miejski. Stanęły na nim takie budowle, jak opera w Sydney, pałac faraona Echnatona w Amarnie, katedra Notre Dame w Paryżu, bliżej nieokreślona kraina baśniowa, a także obiekty znajdujące się w mieście (Pływalnia Rawszczyzna, łabędź na stawie w parku miejskim). Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace stworzone przez szkoły podstawowe nr 7 i 5 (nagrodą jest wycieczka do Łodzi), a III miejsce zajęła praca PSP 10. Na Rynku rozstawione były też stoiska informacyjno - edukacyjne firm, które zajmują się działalnością związaną z ekologią, utrzymaniem porządku w mieście (m.in. Remondis, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Nadleśnictwo Ostrowiec), które przeprowadzały zabawy i konkursy dla najmłodszych).

Najmłodszych, a i tych nieco starszych uczestników happeningu bawili szczudlarze i kuglarze; można się było nauczyć trudnej Ostrowieckie Rozmaitości Artystyczne. / Fot. Krzysztof Krzaksztuki chodzenia na szczudłach i żonglowania. Natomiast na scenie odbywały się "Ostrowieckie rozmaitości artystyczne": członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawili program kabaretowy "Czarowniczki - przewodniczki świętokrzyskie" i bajkę dla dzieci "Jest taki kwiat"; śpiewali i tańczyli utalentowani uczniowie ostrowieckich szkół i przedszkolaki; Śpiewa chór Canto Amici. / Fot. Krzysztof Krzakpokaz tańca nowoczesnego zaprezentowali członkowie Szkoły Tańca "Progres" Edyty Wilk; zaśpiewał chór Canto Amici i inni uczestnicy sekcji wokalnych, działających przy Miejskim Centrum Kultury.

Happening "Ostrowiec Świętokrzyski - miasto z klimatem" zakończył się występem discopolowego ostrowieckiego zespołu Master Team, który wylansował m.in. takie przeboje, jak "Mała nabierz ciała", "Tańcem rozpalona", "Nie musisz ze mną chodzić", "Szansa dla ciebie" i "Chłopak z Ostrowca".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trzeba koniecznie uzupełnić, że 420-letni Ostrowiec Świętokrzyski ma tutaj swojego niestrudzonego orędownika z 9-letnim stażem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest co świętować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.