Facebook Google+ Twitter

42. Olimpiada Innowacji Technicznych w Poznaniu

Dnia 22 maja br. (piątek) w poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej przy ul. Grunwaldzkiej 200, odbyły się eliminacje okręgowe 42. edycji Olimpiady Innowacji Technicznych oraz Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego.

42. Olimpiada Innowacji Technicznych połączona z Ogólnopolskim Konkursem Ekologicznym jest świetną okazją do popisania się dla osób, które mają zdolności. W tym konkursie i olimpiadzie można sprawdzić się w kilku kategoriach, m.in.: pomysł techniczny, pomoc dydaktyczna, ekologia.

Prac było wiele, a każda z nich inna. Jednym z lepszych zaprezentowanych wynalazków był samochód elektryczny. Pod maską normalnego samochodu nie znajdował się silnik... tylko sprzęty elektroniczne. Samochód nie wydalał spalin. Były też projekty domów energooszczędnych, które zostały zaprojektowane przez uczniów Szkoły Budowlanej w Poznaniu.

Wyjątkowo w tym roku wiele prac zgłoszono do kategorii "ekologia". Wśród nich, m.in., znalazły się: "Badanie zanieczyszczenia wody Stawu Dębińskiego na przykładzie stawu "Borusa"", "Badanie klimatu akustycznego miejsca zamieszkania i okolic szkoły", czy też "Ochrona parków krajobrazowych".

W tym roku sąd konkursowy wyłonił bardzo dużo zwycięzców. Projekty i prace, które zajęły pierwsze miejsce zostały wysłane (tego samego dnia) do Warszawy, aby tam wyłoniono głównego zwycięzcę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.