Facebook Google+ Twitter

44 847 osób poznało wiek swojego serca!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-14 14:50

Przez cały grudzień i pierwszy tydzień stycznia nowego roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na życie” odbywały się bezpłatne pomiary ciśnienia krwi oraz badania wieku serca. W ich wyniku przebadało się 44 847 osób.

W 6 miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie oraz Łodzi przez cały miesiąc na wszystkich chętnych czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania interpretowały wynik, a dodatkowo udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” wprowadziła nowe badanie – pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca. Z pomocą lekarzy, pielęgniarek oraz specjalnie przygotowanej aplikacji , organizatorzy kampanii prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu Polacy mogą sprawdzić, ile lat mają ich serca.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

Kampania „Ciśnienie na życie” ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.