Facebook Google+ Twitter

45. Sopot Festiwal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 18:02

45 Międzynarodowy Sopot Festival 2008 już w najbliższy weekend w Sopocie. Na deskach Opery Leśnej wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Spośród pięciu polskich wykonawców wybrany zostanie jeden, który zmierzy się z artystami zagranicznymi, między innymi z Rusłaną, Mattem Pokorą oraz zespołem Oh Laura. O miejsce w finale walczyć będą: Formacja Nieżywych Schabuff, For Teens, Natalia Lesz, Pectus i Video.

Wiceprezydent Sopotu i członek jury konkursowego Wojciech Fułek ocenia poziom artystyczny tegorocznych wykonawców konkursowych jako bardzo wysoki. Jego zdaniem o wygranej zdecyduje kondycja artystów i to, jak się zaprezentują tego wieczoru.

Drugiego dnia w Operze Leśnej wystąpią zagraniczni artyści doskonale znani polskiej publiczności z lat 80., wśród nich Samantha Fox, Sabrina, Limahl i Kajagoogoo oraz Shakin' Stevens. Czy usłyszymy ich największe przeboje? - Piotr Metz, dyrektor festiwalu uspokaja, że tak. Trzeba było jednak ustalić to z artystami, bo - jak mówi Metz - niektórzy artyści byli zaskoczeni, że akurat dany utwór zyskał popularność w naszym kraju.

Wszystkie bilety na tegoroczny Sopot Festiwal, organizowany przez TVN, zostały już sprzedane. Takiego roku nie pamięta dyrektor Bałtyckiej Agencji Artystycznej, współorganizującej imprezę - Eugeniusz Terlecki. Bilety na oba festiwalowe dni wyprzedały się bowiem w ciągu dwóch godzin.

Festiwal poprowadzi Magda Mołek. Drugiego dnia na scenie będzie jej towarzyszył Szymon Majewski. W jury zasiądą: sopranistka Małgorzata Walewska, Andrzej Krzywy z De Mono, wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek, Robert Kozyra z Radia Zet oraz dyrektor festiwalu Piotr Metz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.