Facebook Google+ Twitter

469 tysięcy uczniów zdaje dziś egzamin gimnazjalny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 07:01

W pierwszym dniu egzaminu uczniowie piszą test z części humanistycznej. Jutro odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza egzaminu, a pojutrze uczniowie będą zdawać język nowożytny.

Kielce. Gimnazjaliści podczas sprawdzianu / Fot. PAPPrzystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia trzyletniego gimnazjum. Liczba punktów uzyskanych na egzaminie nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum, ale jest brana pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy przyjmowaniu uczniów do tych szkół.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej profesor Krzysztof Konarzewski zaznaczył, że nowością w tym roku jest trzecia cześć egzaminu z języka nowożytnego. Dopiero za trzy lata jego wynik będzie brany pod uwagę przy przyjęciach do szkół ponadgimnazjalnych.

Maksymalnie można uzyskać 50 punktów z każdej części egzaminu. Wynik egzaminu gimnazjalnego to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadań otwartych i zamkniętych. Ustala go okręgowa komisja egzaminacyjna na podstawie liczby punktów przyznanych przez egzaminatorów. Jest on ostateczny. Wyniku egzaminu nie odnotowuje się na świadectwie szkolnym. Każdy uczeń otrzymuje odrębne zaświadczenie o uzyskanych przez siebie wynikach.

Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany po raz ósmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.