Facebook Google+ Twitter

46 rannych Polaków wróciło z Serbii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 09:09

46 osób rannych we wczorajszym wypadku autokaru w Serbii, wróciło już do Polski. Jak poinformował wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, do kraju wróciły osoby, których życiu, zdaniem serbskich lekarzy, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

6 osób z tych którzy zostali w serbskim szpitalu pozostaje na intensywnej terapii, 3 osoby w dobrym stanie zdrowia zdecydowały się pozostać w Serbii ze względu na swoich bliskich, którzy również ucierpieli w wypadku. Przedstawiciele biura podróży, którzy brali udział w wycieczce zostali zatrzymani w Serbii do dyspozycji tamtejszej policji.

Ranni wrócili do Polski rządowym samolotem. Wojewoda zapowiedział pomoc dla ofiar wypadku. Przedstawiciele Kompanii Węglowej, która wykupiła wycieczkę dla swoich pracowników mówią, że obecnie skupiają się doraźnej pomocy dla osób pokrzywdzonych. Zapewniają jednak że przygotowana zostanie również pomoc długoterminowa.
Do wypadku autokaru z polskimi turystami wracającymi z pobytuw Bułgarii doszło wczoraj o godz. 6.30 rano w okolicach miejscowości Indija pod Belgradem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.