Facebook Google+ Twitter

48 godzin więzienia dla Tomasza Sakiewicza

Warszawski sąd wydał decyzję o zatrzymaniu na 48 godzin Tomasza Sakiewicza – redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” oraz Katarzyny Hejke, dziennikarki tej gazety.

Przeciwko Hejke i Sakiewiczowi toczy się sprawa karna z prywatnego oskarżenia, wytoczona im przez TVN. Chodzi o publikację „Gazety Polskiej”, w której napisano, że Milan Subotić z TVN współpracował z wojskowymi służbami z czasów PRL oraz – po 1989 r. – z WSI.

Podczas wczorajszej rozprawy przed Sądem Rejonowym dla miasta stołecznego Warszawy nie było Tomasza Sakiewicza. Stosowne usprawiedliwienie przedstawił jego adwokat (pobyt Sakiewicza poza granicami kraju). Natomiast – jak można przeczytać w „Gazecie Polskiej” - do Katarzyny Hejke informacja o dacie i godzinie rozprawy w ogóle nie dotarła.

Czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej” mają odsiedzieć wyrok 13 grudnia. Na swoim blogu Tomasz Sakiewicz napisał, że o całej sprawie zostanie poinformowany Rzecznika Praw Obywatelskich oraz polskie i międzynarodowe organizacje dziennikarskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chore prawo, które należy natychmiast zmienić. Aby powiadomienie sądowe było uważane za skuteczne wystarczy wysłać je listem poleconym, bez względu na to czy zostało odebrane przez zainteresowanego czy tez nie. Osoba wzywana powinna osobiście potwierdzić otrzymanie wezwania. Nie lubię Sakiewicza, ale według mnie sąd przesadził. Idą rządy Platformy, to dobrze by było pognębić dziennikarza prawicowej gazety, może władza dostrzeże i doceni ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.