Facebook Google+ Twitter

48. sezon Koncertów Chopinowskich zakończony

W niedzielę zakończył się 48. sezon Koncertów Chopinowskich, odbywających się nieprzerwanie od 1959 r. w Łazienkach Królewskich.

Marek Szlezer przy fortepianie / Fot. Eliza GągałaWykonawcą ostatniego w tym roku koncertu, był krakowski pianista, wielokrotnie wyróżniany na konkursach i festiwalach międzynarodowych, Marek Szlezer. W jego interpretacji, zebrani przy pomniku Chopina, mogli usłyszeć mazurki opus 59 oraz sonatę b-moll, której częścią jest marsz pogrzebowy.

Mające niemal pięćdziesięcioletnią tradycję Koncerty Chopinowskie wpisały się na stałe w kalendarz warszawskich imprez kulturalnych. Co roku od maja do września przyciągają w niedzielne popołudnia mieszkańców Warszawy i turystów z całego świata.

Publiczność zgromadzona na niedzielnym koncercie / Fot. Eliza GągałaKoncerty plenerowe w Łazienkach Królewskich organizowane są przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który angażuje światowej sławy pianistów, profesorów renomowanych uczelni muzycznych krajowych i zagranicznych, a także laureatów najważniejszych festiwali fortepianowych. O popularności koncertów może świadczyć różnorodność narodowości i szeroki przekrój wiekowy publiczności zgromadzonej na zamykającym tegoroczny sezon 45-minutowym występie Marka Szlezera.

Źródło: www.rmfclassic.pl, www.culture.pl
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ na początek , wiatamy w waiadomości24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-) plusior niewątpliwy ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.