Facebook Google+ Twitter

49=1??????

„Niniejszym potwierdzam, iż przedstawiciele naszego rządu wzięli 1 łapówkę. Tym niemniej przypomnieć pragnę, że poprzednio rządzący wzięli ich aż 49.”

Na szczęście tego rodzaju bzdurna argumentacja ws. wykonywania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego nie pochodzi (póki co) bezpośrednio ze strony rządzących. Co wcale nie czyni jej mniej bzdurną. Polityka, w której jedni mieliby tylko straszyć demonami przeszłości, a drudzy demonami przyszłości, potrzebowałaby chyba egzorcysty, a nie sprawnego Trybunału.

Jeśli bowiem elektorat posłał rządy Platformy Obywatelskiej w diabły to może właśnie również w związku z jej „specyficznym podejściem” do praworządności?! W każdym razie –jaki to ma być w ogóle punkt odniesienia dla nowej władzy (tak zaciekle wobec Platformy krytycznej)?! Stawiając się w roli wyborcy – po cholerę miałbym na Was głosować, gdybyście sugerowali się poprzednią władzą w tym co złe i psujące państwo? Skoro wreszcie ten Trybunał rzucał platformersom takie kłody pod nogi, to może nie taki diabeł straszny jak go malują? Może nie warto się na niego za wszelką cenę uwzinać?

Może nie jest to dzisiaj postawa najmodniejsza, ale był kiedyś taki jeden co radził, by mowa nasza była „tak-tak, nie-nie”. Czy jakoś tak, z pamięci piszę. Wolałbym więc widzieć obecną władzę, która rozlicza poprzedników za każdy z tych 49 punktów (od płacy minimalnej począwszy). Jakże zabawna byłaby pewnie ekwilibrystyka wszystkich tych mediów i polityków, którzy straszą nas teraz końcem demokracji…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.